Ana SayfaGenelMicrosoft'ta kritik ayrılık

Microsoft’ta kritik ayrılık

Microsoft’ta bu hafta kritik bir ayrılık yaşandı. Şirketteki en önemli figürlerden biri olan Joe Belfiore, 32 yıldır çalıştığı şirketten ayrılma kararı aldı.

Satya Nadella yönetiminde oldukça istikrarlı bir gidişat yakalayan Microsoft, son dönemde daha çok başarılarıyla ya da oyun dünyasına yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. Ancak Amerikalı teknoloji devi bu kez kritik bir ayrılıkla gündemde. 32 yıldır Microsoft’ta görev yapan ve şirketin en önemli isimlerinden biri olan Joe Belfiore, artık özdeşleştiği şirketten ayrılıyor.

Son olarak Microsoft’ta Office Group’tan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev alan Joe Belfiore, bu hafta şirket çalışanlarına gönderdiği yazıda, 32 yıldır görev aldığı şirketten ayrılma kararını paylaştı. Belfiore, 2023 yazına kadar şirkette kalmaya devam edecek ama mevcut görevine devam etmeyecek. Bunun yerine yerini alacak kişiye mentörlük ve danışmanlık yapacak.

Joe Belfiore

Joe Belfiore’un yerine Ofice departmanının başına Ales Holecek geçecek. Holecek zaten yıllardır Belfiore ile birlikte Ofice Group’un üst kademe yönetiminde yer alıyordu.

Joe Belfiore, özellikle Windows Phone projesinin başındaki isim olarak dikkat çekmişti. 2009-2013 yılları arasında Windows Phone ekibinin başında yer alan Belfiore, Microsoft’un akıllı telefon alanındaki girişimi öncülük eden isimdi. Şirketin Nokia’yı satın almasında da kritik bir rol oynamıştı. Windows Phone planları rafa kaldırıldıktan sonra Belfiore Windows ekibine geri döndü ve sonraki beş yıl Windows 10 ekibine liderlik etti.

Joe Belfiore, 32 yıldır görev aldığı şirketten ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için ayrılıyor. Belfiore’un başka bir şirkete geçmesi beklenmiyor. Her ne kadar Belfiore’u bir rakibine kaptırmıyor olsa da Microsoft’un önemli isimlerinden birini kaybettiğine şüphe yok.

Twitter mavi tik paralı oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting