Elon Musk Twitter için bir kez daha harekete geçti

Twitter, podcast'leri Blue abonelerine dağıtmaya başladı

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için bir kez daha harekete geçti.

Elon Musk Twitter için bir kez daha harekete geçti. Bu yıla damgasını vuran olaylara ilişkin bir haber yapıldığı zaman, muhtemelen ilk sıralara Elon Musk ile Twitter arasında yaşananlar konulacaktır. Öyle ki dünyanın en zengin insanı konumunda olan ve ikinci sıradaki rakibini neredeyse 2’ye katlayan Elon Musk, Nisan ayının başlarında oldukça şaşırtıcı bir hamle ile Twitter hisselerinin %9,2’sini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıklamış, bu açıklamadan kısa bir süre sonra da platformun tamamı için yaklaşık 43 milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini duyurmuştu.

Elon Musk, Twitter davasıyla ilgili ifade verecek

Elon Musk ile Twitter yönetimi arasında geçen pazarlıklar sonucunda anlaşmanın sağlanmasıyla birlikte iş prosedür aşamasına kalınca, artık herkes Twitter’ın yeni sahibinin Elon Musk olduğunu düşünmeye başlasa da, ünlü milyarder sürecin sonlarına doğru oyunbozanlık yapmış ve kendisinin kandırıldığını, platformda belirtilenden 4 kat fazla bot hesap olduğunu iddia ederek anlaşmayı tek taraflı olarak bozmak istemişti.

Elon Musk ve Twitter davasında yargıçtan ilk yorum!

Elon Musk Twitter için bir kez daha harekete geçti

Tabi böyle bir durumda cayma bedeli olarak ödenmesi gereken 1 milyar doları ödememek için de mahkemeye başvurdu. Twitter’da Elon Musk’ı 1 milyar dolardan kaçınmak için böyle bir yola başvurduğu gerekçesiyle dava edince iki taraf soluğu mahkemede aldı.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Bununla birlikte gelen son bilgilere göre Elon Musk bir kez daha fikrini değiştirmiş ve yeniden Twitter’ı satın almak istediğini belirterek Twitter yönetimine teklifini iletmiş. Tabi teklifte bir değişiklik olmadığını ve daha önce anlaşılan tutar üzerinden platformun alınmak istenildiğini de belirtelim. Bakalım tam bir yılan hikayesine dönen bu süreç sonunda nasıl sonlanacak.

Overwatch veda etti; artık sahne Overwatch 2’nin