Elon Musk kendisini eleştirenleri kovuyor

Elon Musk Twitter

Twitter çalışanlarının yarısından fazlasını işten çıkaran Elon Musk, şimdi de geri kalanlar arasından kendisini eleştirenleri tek tek kovuyor.

Elon Musk, biraz da zorla, 44 milyar dolara Twitter’ı aldı almasına ama aldığı şirketten çok da memnun görünmüyor. Bildiğiniz gibi Elon Musk’ın Twitter’ı aldıktan sonra ilk işi, CEO dahil şirketin en üstte yer alan üç yöneticisini kovmak oldu. Musk bununla da kalmadı ve dün de Twitter çalışanlarının yarısını aynı anda işten çıkardı. 44 milyar dolar ödediği şirketin çehresini hızla değiştiren Musk, haliyle sert eleştirilerin hedefi haline geldi. Ancak Musk tüm bu eleştirilere rağmen kafasının dikine gitmeye devam ediyor.

Twitter’ı alır almaz şirkette çalışan binlerce kişiyi işten çıkaran Musk, kalan çalışanlarına karşı da oldukça sert bir tutum sergiliyor. Öyle ki Musk’a eleştirmeye, kararlarını sorgulamaya cüret eden herkes anında kovuluyor.

Elon Musk, bu hesapların banlanacağını duyurdu!

Twitter içinden gelen bilgilere göre Elon Musk, ilk işten çıkarma dalgası geçtikten sonra bu kez kendisini eleştirenleri kovuyor. Şu ana kadar 20 kişinin Slack’teki yazışmalar sırasında Musk’la ters düştüğü için kovulduğu söyleniyor.

Öte yandan Musk, Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden açıkça kararlarını eleştiren Twitter çalışanlarının da gözünün yaşına bakmıyor. Birkaç gün önce Twitter’dan yaptığı paylaşımla Musk’ın yönetim tarzını eleştiren Sasha Solomon adlı yazılım mühendisi, kısa süre sonra yeni bir paylaşım yaparak Twitter’dan kovulduğunu açıkladı. Üstelik bunun son örneği de Solomon değil. Solomon gibi paylaşımları ya da eleştirileri yüzünden kovulduklarını kamuoyuyla paylaşan Twitter çalışanlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

WhatsApp artık birden fazla telefonda kullanılabilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir