Elon Musk, çalışanlarına işlerini kaybetmemeleri için iki gün veriyor!

Milyarderler servetini hızlıca

Elon Musk Twitter’ı aldı ancak işler durulmadı. Bir çok şey değişti ve ciddi işten çıkarmalar yaşandı. Bu kapsamda şimdi Musk çalışanlarına iki gün hakkı tanıyor. İşte detaylar.

Twitter, iş gücünü yarıya indiren toplu işten çıkarmaların ardından durulmak bilmiyor. Şirketin yeni sahibini aleneneşetiren mühendisleri işten çıkarmasından kısa bir süre sonra daha fazla çalışan gidebilir. The Washington Post’a göre Elon Musk, kalan personele bir ültimatom verdi ve onlardan ileriye dönük “son derece sert” bir performans beklediğini belirtti. Çevrimiçi bir forma bağlanan bir e-postada, “Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıdan evet’i tıklayın.” ifadeleri yer aldı.

Elon Musk, çalışanlarına işlerini kaybetmemeleri için iki gün veriyor!

Peki “son derece sert” bir performans ne anlama geliyor? Rapor, Musk’ın beklentilerinin ayrıntılarına tam olarak girmedi, ancak yönetici görünüşe göre bunun “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak” anlamına geldiğini söyledi. Ne olursa olsun, e-posta, formu 17 Kasım Perşembe günü Doğu saatiyle 17:00’ye kadar imzalamayanların işten çıkarılacağını ve üç aylık kıdem tazminatı alacağını belirtiyor. The Post,  Twitter’ın nasıl bir taklitçi akınına yol açtığına da değindi. Hatırlarsanız, işler o kadar kötüye gitti ki Twitter, anında doğrulama sunan ve dolayısıyla sahte hesaplara bir meşruiyet görüntüsü veren abonelik hizmetini askıya almak zorunda kaldı. İşten çıkarmaların ise ne kadar süre daha devam edeceği belirsiz denebilir.

WhatsApp artık birden fazla telefonda kullanılabilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir