Twitter işten çıkarmalara devam ediyor

Twitter ofisleri kira

Twitter aylık bir olay haline gelen işten çıkarmalara tüm hızıyla devam ediyor. İşte tüm detaylar.

Twitter, Cuma gecesi, Dublin ve Singapur ofislerinde “en az bir düzine” işçiyi işten çıkardı. Bloomberg’e göre, öıkaranlar arasında şirketin eski gelir politikası kıdemli direktörü Analuisa Dominguez de var. Raporlara göre şirketin yanlış bilgilendirme politikasını yürütmekten sorumlu çalışanlar da işten çıkarıldı.

Twitter’ın güven ve emniyet başkanı Ella Irwin, şirketin yakın zamanda daha fazla çalışanı işten çıkardığını doğruladı. Aynı zamanda da kesintilerden etkilenen ekiplerle de tartışma yaşandı. Twitter’ın temyiz departmanındaki personel sayısını artırdığını ve bir gelir politikası değişikliğine gideceği belirildi.

Twitter işten çıkarmalara devam ediyor

Elon Mus 21 Kasım’da, Twitter çalışanlarına “son derece sert” ültimatomunu verdikten kısa bir süre sonra,  herkesin katıldığı bir toplantıda daha fazla işçiyi işten çıkarmayacağını söylemişti. Yinede Platform ciddi işten çıkarımlar yaptı ve bununla ilgili çok eleştirildi. O derece ki sivil hak savunucuları da bu konuda şikayetlerde bulundu, ancak işten çıkarımların ardı arkası kesilmedi.

Şirket, geçen ayın ortalarında altyapı bölümünün bir kısmı ile bağlantıyı da kesti. The Information tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre şirketin çalışan sayısının yaklaşık 2.000 olduğu tahmin ediliyor.

Platform işten çıkarmalara devam edecek mi ya da Elon Musk’ın yönetim stratejisi daha ne kadar hakim olacak belli değil.

Inception Concept : PEUGEOT yeni bir dönem başlatıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir