Twitter toplu işten çıkarmalara devam ediyor

Twitter platformunda ülkenin büyük şehirlerini ararsanız, Çin'de büyüyen protestolarla ilgili haberleri bulmakta pek başarılı olamazsınız. Zira şirket haberleri gizliyor. İşte detaylar.

Elon Musk, şirket çalışanlarının yüzde 50’sini işten çıkardıktan sonra dikkatini Twitter’ın sözleşmeli çalışanlarına çevirdi. İşte tüm detaylar.

Platformer’dan Casey Newton ve Axios’un ayrı raporlarına göre, sosyal medya platformu Cumartesi öğleden sonra şartlı personelini azaltmaya başladı. İşten çıkarmaların ölçeğiyle ilgili bir belirsizlik döneminden sonra Newton, sayıyı etkilenen yaklaşık 4.400 kişi olarak belirledi. Hareketin, Twitter platformunda içeriği denetleme ve çalışır durumda tutma yeteneğini önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor.

Twitter toplu işten çıkarmalara devam ediyor

Twitter da bu hafta sonu işini kaybedenlere herhangi bir bildirimde dahi bulunmadı. Birçoğu, şirketin dahili sistemlerine erişimi aniden kaybettikten sonra artık şirket için çalışmadıklarını öğrendi. Bazı işçiler şimdi, son iki haftalık çalışmalarının karşılığını alamayabileceklerinden endişe ediyor. Twitter’ın 4 Kasım’daki işten çıkarmalarının ardından, hala işten çıkarmalar devam ediyor gibi duruyor. Twitter, Engadget’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Şirketin, son yeniden yapılanması sırasında tüm iletişim departmanını kestiği bildiriliyor.

Kesintiler, platformda çalkantılı bir haftanın sonunda geldi. Çarşamba günü, şirket, troller tarafından istila edildikten iki günden daha kısa bir süre sonra kayıtları askıya almak için doğrulama ile yeni Blue aboneliğini kullanıma sunmaya başladı. Musk ayrıca, çalışanlarına şirketin çok para kaybettiğini ve iflasın “söz konusu olabileceğini” de söyledi. Açıkçası işten çıkarmalar sivil haklarını savunan kurumların da fazlasıyla tepkisini çekmişti. Bu kapsamda Musk hala durmak bilmiyor.

En zengin teknoloji dehaları! Evet listede Elon Musk da var!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir