Ana SayfaGenelElon Musk, Tesla çalışanlarını yakından takip ediyor

Elon Musk, Tesla çalışanlarını yakından takip ediyor

Tesla çalışanlarının pandemi sonrası ofislere dönmesi konusunda katı bir tutum sergileyen Elon Musk, Tesla çalışanlarını yakından takip ediyor.

Pandemi döneminde pek çok şirket gibi teknoloji şirketleri de ofislerinin bir kısmını kapatarak çalışanlarına evden çalışmaları için izin verdi. Ancak pandemi şartları büyük ölçüde ortadan kalkıp normale dönülmesiyle birlikte uzaktan çalışma dönemi de yavaş yavaş sona ermeye başladı. Bazı şirketler pandemiden sonra da evden çalışma uygulamalarına devam edecek olsa da, Silikon Vadisi’nin önde gelen şirketleri çalışanlarını ofise geri çağırıyor.

Hatırlayacağınız gibi Apple çalışanlarından ofise dönmelerini istemiş, ancak bu karar bazı çalışanlar tarafından pek hoş karşılanmamıştı. Benzer şekilde Tesla içinde bazı çalışanlardan ofise dönme kararından pek memnun olmamıştı. Ancak Apple’ın aksine Tesla yönetimi bu konuda çok sert bir tutum sergiledi. Öyle ki Tesla patronu Elon Musk, “Ya ofise dönün ya da istifa edin.” diyecek kadar sert bir çıkış yaptı. Musk bu konuda son derece katı bir tutum sergiliyor olsa da Tesla’da da bu sorun tam olarak çözülebilmiş değil. Bir kısım çalışan uzaktan çalışmaya devam ediyor. Ancak gelen son haberlere bakılırsa bu çalışanlar Musk’ın sıkı markajı altında.

Tesla insansı robotlarını

CNBC’nin haberine göre Elon Musk, Tesla çalışanlarının ofise gelip gitmesi hakkında her hafta düzenli olarak rapor alıyor ve hangi çalışanların kaç gün ofise geldiğini yakından takip ediyor. Musk, çalışanlarının haftada en az 40 saat ofiste çalışmasını istiyor ve bu isteğinin yerine getirilip getirilmediğini görmek için denetimi elden bırakmıyor. Musk, çalışanlarına gönderdiği bir mailde, ofiste 40 saat geçirmeyenlerin “işten kaytardığını” söyleyerek bu konudaki memnuniyetsizliğini açıkça paylaşmıştı.

Jeff Bezos, en zenginler listesinde 3. sıraya düştü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting