Dragon Age’in Mass Effect’i geçmesi EA’i şaşırttı

Dragon Age

Dragon Age serisinin başındaki isim olan David Gaider, serinin satışlarının Mass Effect’i bile geride bırakmasının EA Games’i şaşırttığını açıkladı.

Oyun dünyasına liderlik eden şirketlerden olan EA Games, son yıllarda başarı yakalayan pek çok oyuna imza attı. Dahası başta FIFA serisi olmak üzere pek çok başarılı oyun serisi yaratmayı başardı. Üstelik şirket bunların hepsinin bu kadar başarılı olmasını bile beklemiyordu. En azından Dragon Age serisinin başındaki isim böyle düşünüyor.

Sevilen RPG serisini şekillendiren isim olan David Gaider, Dragon Age serisinin yakaladığı başarının EA Games’i bile şaşırttığını söyledi. Serinin sevilen oyunlarından Origins’in PlayStation 5 için yeni bir versiyonunun yapılması hakkında konuşan Gaider, bunun gerçekleşmesi için oyunun satışlarının çok çok iyi olması gerektiğini ifade etti. Çünkü Gaider’a göre EA bu yeni versiyona sadece satışlarının çok iyi olacağını düşünürse onay verir. Çünkü Gaider’a göre EA Games serinin potansiyeline şüpheyle yaklaşıyor. Hatta Gaider, serinin satışlarının bir diğer EA serisi olan Mass Effect’i bile geride bırakmasının EA Games’i şaşırttığını söylüyor.

mass effect

Origins’in çıkışının üzerinden neredeyse 14 yıl geçti. Bu yüzden oyunun yeni nesil konsollara uyarlanmasının vakti geldi de geçiyor diyebiliriz. Zaten EA de bu tarz yeni nesil versiyonlarına sıcak bakan bir stüdyo olarak biliniyor. Nitekim stüdyo son dönemde Mass Effect ve Dead Space gibi 2000’lerin başında çıkan diğer popüler oyunlarının yeni nesil versiyonlarını çıkardı. Bu yüzden EA’in Dragon Age için de benzer bir strateji yürütebileceği düşünülüyordu. Ancak Gaider’ın açıklamaları, stüdyonun seriye çok da düşkün olmadığını gösteriyor. Gaider’ın bu durumdan rahatsız olduğu da açıkça görülebiliyor.

Elden Ring için beklenen haber geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir