Diablo 4’ün ‘Uber Unique’ Güncellemesi Çıktı

diablo 4 1 1

Diablo 4 oyuncuları yeni güncellemeyle birlikte artık kendi Uber Unique eşyalarını üretebiliyor.

Diablo 4‘ün 1.3.2 güncellemesi yeni sezon ve oyun genelinde birçok iyileştirme içeriyor. Fakat bu yamanın asıl odak noktası Uber Unique eşyalar. Artık oyuncular Uber eşyaları parçalayıp yani dönüştürüp yeni Uber Unique’ler yapabilir. Her Uber Unique parçalandığında Resplendent Sparks isimli özel malzeme çıkıyor. Toplamda 5 adet Resplendent Sparks malzemesi yeni bir Uber Unique yapmayı sağlıyor. Aslında güncelleme oyuncuların kullanmadığı Uber Unique’leri yeniden değerlendirmeye imkan tanıyor.

1.3.2 güncellemesi Duriel dışında Uber Unique düşürme şansını da artırıyor. Fakat bu artışın ne kadar olduğu belli değil. Yani 1500’de 1 ihtimalden 1499’da 1 ihtimal yükselmiş olabilir. Duriel’in Uber eşya düşürme ihtimalinin %2 olduğunu da hatırlatalım. Duriel’de bir değişiklik yapılmadı.

diablo 4 2

Bu arada Blizzard’ın Diablo 4 ek paketi Vessel of Hatred’i 100 dolardan satışa sunmak gibi planı olduğu ortaya çıktı. YouTube kanalı Bellular News’e göre Blizzard bir oyuncuya gizli anket gönderdi. Sızdırılan bu ankette 50, 70, 80 ve 100 dolarlık dört farklı fiyatlandırma seçeneği var. Her seçenek oyun içi para birimi Platin dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor.

DLC’nin 50 dolarlık sürümü bir tane Unique eşya sunarken, 100 dolarlık sürümde ise efsanevi bir özelliğin kilidi açılacak, daha fazla platin para içerek ve ek pakete daha erken erişim imkanı sağlayacak. Ancak oynanışı etkileyen efsane özellik veya Unique eşya gibi ekstralar Blizzard’ın işi iyice pay-to-win özelliğine dayandırdığını gösteriyor.

Resident Evil Serisi Adeta Para Basıyor