Diablo 4 Oyuncuları Uber Unique Eşya Üretecek

diablo 4 1

Diablo 4’te önemli değişiklik olacak. Blizzard’ın Uber Unique eşyalarla ilgili ne yapacağı açıklandı. Artık oyuncular kendi Uber Unique’lerini üretebilecek ama bir bedeli var.

Diablo 4‘te 1.3.2 güncellemesiyle birlikte Uber Unique eşya üretebilme imkanı olacak. Bunun için Resplendent Sparks isimli özel malzemeden 5 tane gerekiyor. Bu malzeme de Uber Unique eşyayı parçalayınca elde ediliyor. Özetle elinizde kullanmadığınız 5 adet Uber eşya varsa, bunlardan karakterinizin işine yarayacak yeni bir Uber Unique elde edebileceksiniz.

Yeni güncelleme Duriel dışında Uber Unique düşürme şansını da artırıyor. Fakat bu artışın ne kadar olduğu belli değil. Yani 1500’de 1 ihtimalden 1499’da 1 ihtimal yükselmiş olabilir. Duriel’in Uber eşya düşürme ihtimalinin %2 olduğunu da hatırlatalım. Duriel’de bir değişiklik yapılmadı.

diablo 4

Blizzard’ın açıklamasına göre Diablo 4 çıktığından bu yana 1 trilyon canavar yok edildi. 2.4 milyon Hardcore karakteri öldü. Butcher tarafından öldürülen oyuncu karakteri sayısı ise 37 milyon. Oyuncuların en çok tercih ettiği sınıflar ise Necromancer ve büyücü oldu. Blizzard ayrıca gelecek güncellemelerde önemli değişiklikler ve yenilikler olacağının sinyalini de verdi.

Diablo 4, haziranda piyasaya sürüldü ve geçen 6 ay içinde oldukça hareketli günler geçirdi. Blizzard tarihinin en çok satan oyunu olan Diablo 4, End Game’deki eksiklikleri ve 1.1 güncellemesiyle birlikte topa tutuldu. 1.1 güncellemesinde karakterlerin gücü düşürüldü, Uber Unique eşya bulma olasığı azaltıldı, seviye atlamak zorlaştı. Tüm bunlarla birlikte 1. sezon bekleneni veremedi, hatta 1. sezonun sorunlu başlaması oyuncuları daha da soğuttu. Oyuna ilgi o kadar düştü ki, Twitch’te Diablo 4’ün izlenme sayısı %99’luk düşüşle resmen dibe çakıldı. Fakat 2. sezon oyunu toparladı.

“GTA 6 Oyun Sektörünü Olumlu Etkileyecek”