Diablo 4’ün şehirleri hayalet şehirlere dönüştü

Diablo 4

Diablo 4 kan kaybetmeye devam ediyor. Sosyal medya ve Reddit gibi platformlarda paylaşılan bazı ekran görüntülerinde Diablo 4’teki şehirlerin oyuncu sayısının azalmasından dolayı hayalet şehirlere döndüğü görüldü.

Diablo 4 (Kısaca D4) oyuncuları ilk sezonun başlamasından kısa süre sonra oyunun öldüğünü iddia ettiler. D4’ün ölmesi abartılı bir iddia gibi dursa da, Twitch yayınlarında izlenme sayısının oldukça düşmesi, kullanıcıların devam eden şikayetleri, hatta Güney Kore’de düzenlenen D4 etkinliğine çok az ilginin olması, oyunun durumunu ortaya koyuyor.

Sosyal medya ve Reddit gibi platformlarda D4’teki oyuncu sayısının azaldığını gösteren ekran görüntüleri paylaşılıyor. Bu ekran görüntüleri oyundaki şehirlerin nasıl hayalet şehirlere dönüştüğünü gösteriyor. Oyuncuların belirttiklerine göre mesela Ked Bardu’nun sokakları ve meydanları neredeyse boş durumda. Birçok kullanıcı artık tek tük başka kişilere denk geldiklerini söylüyor. Normalde şehirler ilk sezonun ortasına kadar giysilerini sergileyen oyuncularla dolup taşardı. Ökülist, demirci ve birçok satıcının önünde oyuncular olurdu, fakat buraların bile artık eskisi gibi kalabalık olmadığı ifade ediliyor.

diablo 4

Oyuncular D4’le ilgili ikiye bölünmüş halde. Bir kısım Blizzard’ın oyunu geri dönüşü olmayan yola soktuğunu, büyük bir kitlenin oyunu bıraktığını ve geri dönmeyeceğini vurguluyor. Bir kısım ise D4’ün potansiyeli olduğunu ve oyunun eski Diablo oyunlarındaki gibi toparlanacağını savunuyor.

D4’ün yeni sezonu olan Season of Blood veya diğer adıyla Kan sezonu 17 Ekim’de yayınlanacak. Yeni sezon kritik öneme sahip. Çünkü oyunu eski şaşalı günlerine döndürmek için başlangıç olabilir. Reddit’le 2. sezonla ilgili yapılan bir tartışmada oyunculardan biri, “D4 şu anda koma halinde. Böyle devam edecek ya da 2. sezonla gözlerini açacak. Blizzard’ın oyunu düzelteceğini düşünüyorum” yorumunu yaptı. Bu yorumu destekleyenler de çok oldu.

Starfield oyuncularının yeni bir isteği var


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir