Blizzard: Milyarlık vuruş hasarı gelecekte değişecek

diablo 4

Bazı Diablo 4 oyuncularının Druid build’leri sayesinde tek vuruşta milyarlık hasar puanı vermesi oldukça konuşulmuştu. Blizzard’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Moxsy isimli yayıncı, Druid build’i sayesinde milyonlarca hasar puanına sahip tek vuruş yapabiliyor. Hatta Moxsy kendi rekorunu kırıp, tek vuruşta 1.8 milyar hasar vermeyi bile başardı. Astronomik sayılara ise Lightning Shred 2.0 build’i sayesinde ulaştı. Echohack isimli başka bir oyuncu ise Poison Shred isimli build ile 2.1 milyarlık hasar verdi.

Bu yüksek hasar oranları Diablo 4’ün en güçlü boss’u olan Uber Lilith’i kısa sürede öldürmeye yetiyor. Bir oyuncu Poison Shred build’ini kullanarak Uber Lilith’i 90 saniyede öldürdü. Sonunda Blizzard’dan açıklama geldi. Blizzard oyunda aşırı hasar oranlarının olmaması gerektiğini belirtti. Ünlü oyun stüdyosu yaptığı açıklamada, “Geliştirici ekibimiz bu durumu yakın gelecekte değiştirmeyi planlıyor. Dengeyi iyileştirmek ve korumak istiyoruz” dedi. Potansiyel değişikliğin ne zaman olacağı hakkında kesin bir tarih verilmiş değil. Fakat Blizzard yakın zaman dediyse kısa süre içinde müdahale edecektir. Belki söz konusu değişlik Diablo 4’ün 1. sezon güncellemesi içinde yer alabilir. Blizzard daha önce Barbarian ve Rogue sınıflarını nerf’lemişti. Yani bu iki sınıfın gücünü düşürdü.

diablo 4

Oyunun 1. sezonu Season of the Malignant, 20 Temmuz’da çıkacak. Yeni görevler, yeni eşyalar ve daha birçok yeni içerik oyuna eklenecek. Sezon, Diablo serisinde yeni görevler, çeşitli ödüller içeren bir oynanış mekaniğidir. Sezon içeriğinden yararlanmak için yeni bir karakterle oyuna başlamak gerekir. Sezona katılmak için senaryoyu da bir kere bitirmek yeterli. Eğer ana hikaye daha önce bitirildiyse, yeni karakterle hikaye görevlerini yapmaya gerek yok. Sezonda amaç yeniden oynanabilirlik sağlamak. Bu durum eski Diablo oyunlarında vardı. Benzer oynanış içeriği Diablo gibi ARPG yani aksiyon rol yapma türündeki bazı oyunlarda da var. Özetle sezonun içeriği ve oynanış mantığı bu şekilde.

Midjourney’nin ‘Pan’ özelliği kullanıma sunuldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir