Black Mirror hayranlarına müjde! Yeni sezon yolda

Black Mirror hayranlarına müjde! Yeni sezon yolda

Black Mirror geri dönüş yapıyor gibi görünüyor. Bilimkurgu antolojisi dizisinin beşinci sezonunun gelmesinden üç yıl sonra Variety, Netflix’in altıncı sezonuna yeşil ışık yaktığını bildirdi. İşte detaylar.

Ayrıntılar şimdilik yetersiz, ancak beşinci sezonun üç bölümden oluştuğu düşünülürse bu sezonun daha uzun olması bekleniyor. Yeni bölümlerin kapsam olarak öncekilere göre daha da sinematik olduğu söyleniyor. Eleştirmenler, Black Mirror için daha sonraki sezonlarda, teknolojinin nereye doğru gittiğine dair daha önce keskin eleştirileriyle belki de azaldığını öne sürdüler. Sezonlar arasındaki uzun boşluk, yaratıcı ekibin daha etkili fikirler ve senaryolar geliştirmesine yardımcı olmuş olabilir.

Black Mirror hayranlarına müjde! Yeni sezon yolda

Sezonlar arasındaki uzun gecikme, yalnızca yaratıcı nedenlerden kaynaklanmıyor. Black Mirror bir hak davası nedeniyle ertelendi. Ocak 2020’de, yaratıcı Charlie Brooker ve baş yapımcı Annabel Jones, Endemol’den destek alan yapım şirketleri House of Tomorrow’dan ayrıldı.

İkili, Netflix ile kısa sürede uzun vadeli bir anlaşma yapan Broke and Bones adlı yeni bir prodüksiyon şirketi kurdu. Ancak Endemol, Black Mirror’ın haklarını elinde tuttu, yani Brooker ve Jones, kendileri veya Netflix Endemol’ün yeni sahibi Banijay Group ile bir anlaşma yapana kadar daha fazla bölüm üretemeyeceklerdi.

Bu arada Brooker ve Jones, Netflix için başka projeler geliştirdiler. Geçen yıl devamı olan Death to 2020 adlı bir yıllık inceleme özel filmi yarattılar. Brooker ayrıca, oyuncuların hikayeyi ilerletmek için trivia sorularını doğru yapmalarını gerektiren Cat Burglar adlı etkileşimli bir animasyon projesinin de arkasındaydı. Ancak Netflix, Brooker ve Jones’un tekrar Black Mirror üzerinde çalışmasına memnun olacak. Şirket, 2015 yılında İngiltere’de Kanal 4’te yayınlanan diziyi aldı. O zamandan beri, Black Mirror sekiz Emmy ve Netflix’in etkileşimli programlamaya ilk adımlarından biri olan Bandersnatch da dahil olmak üzere bir dizi başka ödül kazandı.

PlayStation Plus Premium’un ilk oyunları açıklandı