Ana SayfaGenelTwitter anlaşması beklemede!

Twitter anlaşması beklemede!

Milyarder Elon Musk, bot sayısının doğruluğu konusunda Twitter ile çatışmaya devam ediyor ve bugün 44 milyar dolarlık anlaşmayı yeniden müzakere etmeye çalışabileceğini ima etti. İşte detaylar.

Bloomberg’in haberine göre Musk, Miami’deki bir konferansta katılımcılara daha düşük bir fiyatla bir anlaşmanın “olası” olmadığını söyledi. Musk konferansta, “Şu anda bana botların sayısını bilmenin hiçbir yolu olmadığı söylendi” dedi. “İnsan ruhu kadar bilinmez gibi.”

SpaceX yöneticisinin, Nisan ayında şirketin yönetim kurulu ile bir anlaşmaya vardığında Twitter üzerinde yüzde 38 prim ödemeyi kabul ettiği göz önüne alındığında, Musk’ın daha düşük bir fiyat için potansiyel teklifi beklenmedik bir bükülme.

Twitter anlaşması beklemede!

Geçen Cuma Musk, platformdaki bot sayısının şirketin tahmininden çok daha fazla olduğu endişeleri nedeniyle Twitter’ın satın alımının “geçici olarak askıya alındığını” açıklamıştı. Milyarder, ekibinin bot sayısı konusunda bağımsız bir analiz yapacağını tweetledi ve ayrıca kendi takipçilerinden bot tahminlerini kitle kaynaklı olarak elde etmeye çalıştı. Musk daha sonra Twitter’ın hukuk ekibi tarafından şirketin platformdaki bot hesaplarının oranını tahmin etme metodolojisini ifşa ettiği için azarlandı.

Bugün erken saatlerde, Twitter CEO’su Parag Agrawal bir dizi tweet’te, platformun sayısında özel veriler içerdiğinden, botların harici tahminlerinin muhtemelen yanlış olduğunu açıkladı.

Agrawal, “Ne yazık ki, hem genel hem de özel bilgileri (paylaşamadığımız) kullanma konusundaki kritik ihtiyaç göz önüne alındığında, bu özel tahminin harici olarak gerçekleştirilebileceğine inanmıyoruz” dedi. Finansal danışmanlık firması Wedbush Securities’de analist olan Tesla uzmanı Dan Ives, Musk’ın anlaşmayı gerçekleştirme şansını yüzde 50’nin altında tuttu.

PlayStation Plus Premium’un ilk oyunları açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting