Apple Podcast yeni bir özellik alıyor

Apple Podcast yeni bir özellik alıyor

Apple, Podcast’lere hem dinleyiciler hem de podcast yayıncıları için faydalı bir destek sağlıyor. İşte tüm detaylar.

TechCrunch’ın açıkladığı gibi, yaklaşmakta olan iOS 15.5, iPadOS 15.5 ve macOS 12.4 yükseltmeleri, sonunda size podcast depolamayı cihazlarınız arasında sınırlamak için bir dizi gelişmiş araç sunacak. Apple Podcasts uygulamasına yalnızca belirli sayıda son bölümü, belirli bir zaman aralığındakileri (bir hafta veya ay gibi) veya yalnızca yeni bölümleri indirmesini söyleyebilirsiniz. Ayrıca indirmeleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz – küçük kapasiteli bir iPhone kullanıyorsanız ve alabileceğiniz her gigabayta ihtiyacınız varsa yararlı olacaktır. Yeni işletim sistemi yükseltmeleri, size ücretli podcast’ler için yıllık abonelik seçeneği de sunacak. Ayrıca şovlara sezona göre göz atabilir ve bölümleri durumlarına göre filtreleyebilirsiniz.

Apple Podcast yeni bir özellik alıyor

Daha fazla podcast de görebilirsiniz. Apple, içerik oluşturucuların Acast, Libsyn ve Omny Studio gibi üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla Podcast’lere hem ücretsiz hem de ücretli programlar göndermesine olanak tanıyan bir “Delegated Delivery” özelliği için planlarını açıkladı. Bu hareket, yapımcıların gösterilerini platformlar arasında dağıtmalarını çok daha kolay hale getirecek, içeriği tek bir yerde yönetirken bir diziyi Podcast’ler, Spotify ve diğer büyük platformlar aracılığıyla kullanıma sunabilirler.

Yetkilendirilmiş Teslimat bu sonbaharda kullanıma sunulacak ve içerik oluşturucular Apple Podcasters Programının parçası olsun ya da olmasın ücretsiz olacak. Yalnızca ücretli materyal yayınlamak için bu programa katılmaları gerekecek.

PlayStation Plus Premium’un ilk oyunları açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir