Bakan Koca maske konusunda uyarıda bulundu!

LG maskelerde devrim yaratacak! Gelişmiş teknolojili PuriCare elektronik maske geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz güne ait vaka sayılarını açıkladı. Can kaybının yüksek olduğuna dikkat çeken Koca, maske kullanımının önemine değindi. İşte detaylar.

Bakan Koca maske konusunda uyarıda bulundu! Koronavirüs salgını 2. senesini de doldurmak üzere. 2020 yılının hemen başında patlak veren salgın kısa sürede tüm dünyaya yayılmıştı. Türkiye de Mart 2020’den beri bu salgın ile mücadele etmeyi sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçmiş günlerde olduğu gibi dün de vaka sayılarını twitter adresinden duyurdu. Bununla birlikte maske kullanımının önemi ne de vurgu yaptı. Dilerseniz aşağıdan Bakan Koca’nın açıklamalarına göz atabilirsiniz.

“Tedbir, gerekli olduğu yerde alınmalı. Örneğin yakınınızda kimse yoksa maske gereksiz, insan yoğunluğunun fazla olduğu ortamlardaysa maske vazgeçilmezdir. Şartlar zamanla TEDBİR YORGUNLUĞUNA ve ciddi ihmale yol açtı. Mevsim kış. Tedbirleri makul şekilde tekrar uygulamaya koyalım.”

Bakan Koca maske konusunda uyarıda bulundu!

Görünen o ki maske bu süreçte azla vazgeçmememiz gereken bir unsur olacak. Zaten maske zorunluluğunu kaldıran ülkeler de bu kararlarından geri adım atmıştı.

Snapchat kamerası kullanışlı bir özellik alıyor!