Windows 11 siyah ekran göstermekten vazgeçiyor: Kazanan mavi oldu

Bilgisayar almayı düşünenler sakın acele etmeyin

Microsoft tarafından çıkarılan en son işletim sistemi olarak bilinen Windows 11 siyah ekran göstermeyecek. Bazı kullanıcılar yeni renk değişikliğini pek beğenmemişti. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Windows 11 siyah ekran hatası kullanıcıların canını sıkıyordu. Bu hatayı alanlar eski mavi ekranı özler oldu. Öncelikle bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Windows 11 platformunda karşınıza çıkacak herhangi bir problem nedeniyle mavi ekran hatası alabiliyorsunuz. Elbette bu sadece Windows 11 için geçerli değil. Diğer tüm windows ürünlerinde de benzer sorunlar yaşayabilirsiniz.

Microsoft uzun bir süredir devam eden bu rengi değiştirme kararı aldı. İşletim sisteminde yaşanacak sorunlar için siyah ekranın gösterilmesine karar verildi. Ancak kullanıcılar buna olumsuz tepki verdi.

Windows 11 siyah ekran kararından vazgeçti

Microsoft tarafından gerçekleştirilen bu renk değişikliği olumsuz tepki alınca şirket geri adım atmak zorunda kaldı. Böylece Windows 1.0’dan beri devam eden mavi ekran geri dönmüş oldu. Muhtemelen şirket kullanıcılar için bir değişiklik yapmak istemişti.

Windows 11 siyah ekran

Tasarım günümüzde çok daha önemli bir yere sahip. En ufak bir tasarım değişikliği bile kullanıcılar tarafından hemen farkediliyor. Bazı tasarımlar çok beğenilirken kimileri ise olumsuz tepki alıyor. Mesela Microsoft tarafından gerçekleştirilen bu yeni renk değişimi kabul edilmedi. Windows 11 değişikliği böylece fazla yayılmadan kapanmış oldu.

Windows 11 AMD güncellemesi “oh be” dedirtti

İşletim sistemi ile ilgili ortaya çıkabilecek problemlerde QR kod aynen olduğu gibi gösterilecek. Bu QR kod sayesinde problemin ne olduğunu akıllı telefonunuz üzerinden görebilirsiniz. Peki siz Microsoft tarafından alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz?