Snapchat kamerası kullanışlı bir özellik alıyor!

Snapchat kamerası kullanışlı bir özellik alıyor!

Snapchat uygulama içi kamerası artık mutfağınızda bulunan yiyeceklere göre tarifler önerecek. Food Scan, uygulamanın “tarama” işlevine yapılan en son ekleme. Özellik, kullanıcıların bitkileri, köpek ırklarını ve giyim eşyalarını da tanımlamasına olanak tanıyacak. İşte detaylar.

Snapchat son dönemlerde platformunu eski popüler haline getirecek güncellemeler sunmaya çalışıyor. Bu kapsamda yeni gelen özellik de platformun kamera performansına odaklanacak. Yeni özellik ile bir yiyeceği taramak, öğeyi içeren tariflerin yanı sıra bileşen için Wikipedia girişine bir bağlantı sunacak. Snap, yeni yemek özelliğinin 1.200’den fazla öğeyi tanıyabildiğini ve 4.500’den fazla yemek önerebildiğini duyurdu. Özellik allrecipes.com ile ortak bir çalışmanın sonucu olarak geldi.

Snapchat kamerası kullanışlı bir özellik alıyor!

Özelliği önizlemede deneyenler tariflerin düzgün bir çalıştığını iddia ediyor. Özellik çeşitli ürünleri doğru bir şekilde tanıyabiliyor ve ilgili tarifler önerebiliyor. Ancak tabi ki bu tür görsel arama özelliklerinin çoğu gibi, yine de tamamen kusursuz şekilde çalışmıyor. İsimleri birbirine benzeyen ürünlerde yanlış tarifler sunabiliyor.  Kamerayı hangi açıdan tutarsanız tutun özellik düzgün bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmış. Sadece henüz nispeten yeni bir özellik olduğu için bazı hataların ortaya çıkması muhtemel. Bu özellik paketlenmiş gıdalarla çalışmak için tasarlanmamış. Snapchat, bu öğeleri beslenme bilgisi için tarayabilen ayrı bir özelliğe sahip. Platform eski popüler günlerine dönebilecek mi göreceğiz. Ancak bunun olması uzun bir süreç alacaktır.

OnePlus 10 Pro kamerası hayranlık uyandıracak: Fazlasıyla büyük