Apple Watch X daha büyük ekranla gelecek

apple watch x

Apple Watch X ve 3. nesil Watch SE’nin çıkışına daha zaman var. Bu iki modeli de 2024’te göreceğiz. Fakat gelecek nesil saatlerin ismi dedikodularla anılıyor. Geçtiğimiz haftalarda analist David Hsieh, 2024 model saatlerin daha büyük ekranla geleceğini belirtmişti. Şimdi bu iddiayı doğrulayan taze bir rapor paylaşıldı.

Güney Koreli endüstri kaynaklarına dayandırılan rapora göre Apple Watch X, 1.90 inç ve 2.04 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip olacak. Bu durum X modelinin şu anda piyasada olan Series 8’e göre daha büyük olacağını gösteriyor. Büyük ihtimalle bu sene çıkacak olan Series 9’un da boyutları Series 8 ile aynı olacak. Burada ekstra parantez açarsak, David Hsieh de ekran boyutlarının 1.89 ve 2.04 inç olacağını öngörmüştü. Yeni rapor, analistin tahminlerini doğruluyor.

3. nesil Apple Watch SE’ye gelecek olursak, bu modelin de Series 8 ile aynı ekran boyutlarına sahip olması bekleniyor. Eğer yeni Watch SE’de, Series 8’teki gibi ince çerçeveler olursa, 41 ve 45 mm’lik kasa boyutlarına sahip olabilir.

apple watch x

Diğer yandan Apple Watch X’te Digital Crown ve yan düğme yerini dokunmatik birimin alabileceği ileri sürülüyor. Apple Watch’ta taptic motor var. Eğer saatte dokunuş uyarıları açıksa, bildirim geldiğinde taptic motor sayesinde kullanıcının bileğine titreşimler gönderilir. Söylenenlere göre Apple, fiziksel tuşları kaldırıp yerine koyduğu dokunmatik kısımdan titreşimli geri bildirim yapmak için saatteki taptic motorundan yararlanacak. Teknoloji devinin şarj probleminin önüne geçmek için pil kapasitesini yükselteceği ve enerji konusunda verimli olan yeni bir taptic motor kullanacağı iddia ediliyor.

Apple’ın tuşsuz tasarımı hem Apple Watch’ta, hem de iPhone’da uygulamak istediği uzun zamandır gündeme gelen bir konu. Fakat eski tarihli söylentilerde şirketin verim ve maliyet sorunlarıyla karşılaştığı için tuşsuz tasarımı ileri bir tarihe ertelediği ifade edilmişti.

Katlanabilir ekranlı Moto Razr 2023 ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir