Apple’dan ekrana sahip yeni HomePod geliyor

homepod

2024, Apple için yeni bir dönüm noktası olacak. Dedikodularda gelecek sene çıkacak cihazlar için bomba özelliklerden söz ediliyor. Ekran altı Face ID’ye sahip iPhone 16, tuşsuz Apple Watch X, OLED ekranlı iPad Pro’lar söylentilerde bahsedilen cihazlardan birkaçı. Şimdi de sırada HomePod var. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre yeni HomePod’da ekran olacak. Apple akıllı hoparlörün tasarımını baştan sonra değiştirmeye niyetli. İşte detaylar…

Apple ürünleri hakkında birçok öngörüsü doğru çıkan ve Apple kahini olarak da bilinen Ming-Chi Kuo, Medium’da yeni bir yazı paylaştı. Kuo, Apple’ın HomePod‘u yeniden tasarlayıp, 7 inç’lik ekran ekleyeceğini ve bu şekilde piyasaya süreceğini belirtti. Kuo’ya göre bu ekran Apple’ın ekosistemi için çok daha yararlı olacak.

Görünüşe göre Tianma, yeni akıllı hoparlörde kullanılan ekranın tek tedarikçisi olacak. Tianma’nın üretim süreci iyi olursa, daha ileride daha geniş üretim operasyonlarına dahil edilebilir. Belki gelecekte iPad panellerinin üretimini üstlenebilir.

homepod

Geçtiğimiz senelerde Mark Gurman da, Apple’ın ekran ve kameraya sahip HomePod çıkarmak istediğini söylemişti. Hatta bunu söyleyen ilk kişiydi. Gurman, teknoloji devinin akıllı hoparlörünü geliştirmek için planlar yaptığını ve yeni modelle daha derin entegrasyon sağlamak istediğini ifade etmişti.

Bu arada şöyle ekstra bir bilgi daha verelim. Gurman’ın açıklamasına ek olarak geçen sene çıkan bir raporda, Apple’ın ekranlı HomePod ve mini modeli çıkarabileceği ileri sürülmüştü. Kaynak, ekranlı mini’nin test aşamasında olduğunu ve durumunun da belirsiz olduğunu ifade etmişti. Kuo’nun son iddialarıyla birlikte eski söylentileri bir araya getirirsek, Apple’ın 2024’te ekranlı akıllı hoparlörü piyasaya sürmesi ihtimaller dahilinde.

Apple Watch X daha büyük ekranla gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir