Apple karma gerçeklik gözlüğü performans harikası olacak

Apple mixed-reality gözlük için çıkış tarihi tahmini yapıldı

Uzun bir süredir konuşulan Apple karma gerçeklik gözlüğü sonunda kullanıcılarla buluşuyor. Bu gözlük şirketin ilk göz ağrı olacak. Hadi gelin hem bu gözlüğe hem de ortaya çıkan bazı ilginç ayrıntılara birlikte bakalım.

Apple karma gerçeklik gözlüğü neredeyse her yıl dedikoduların merkezi oluyor. Şirket sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi özellikleri bir arada sunmak istiyor. Bu yeni gözlüklerin temel amacı zaten bu olacak. Şu ana kadar elde edilen verilere göre 2022 yılında tanıtılması planlanan gözlük üst düzey özelliklere sahip olacak.

Kullanıcıları asıl heyecanlandıran Ming-Chi Kuo isimli bir Apple analisti oldu. Kendisi tarafından yapılan açıklamalara göre yeni gözlükler MacBook ile eşdeğer performans gösterecek. Bugüne kadar hiç bir gözlük böyle bir performans ortaya koyamadı.

Apple karma gerçeklik gözlüğü işlemci performansı

Apple tarafından geliştirilecek olan bu karma gözlükler MacBook Air, MacBook Pro 13, Mac mini ve iMac gibi cihazların kullandığı yonga setleri ile eşdeğer olacak. Bu aynı zamanda performans açısından üst düzey bir başarı anlamına geliyor.

Apple karma gerçeklik gözlüğü

Apple tarafından piyasaya sunulacak olan gözlükler Sony 4K micro OLED ekran taşıyacak. Bu ekranlar ile birlikte 8 optik modül kullanılacak. Böylece artırılmış gerçeklik deneyimi üst seviyelere kadar çıkarılacak. Bildiğiniz üzere görüntü alanında SONY çok farklı bir kalite sunabiliyor. Apple karma gerçeklik hem işlemci hem de görüntü açısından fazlasıyla iddialı bir performans sergileyecek.

Apple, dijital kimlik kartlarının çıkışını 2022’ye erteledi

Tüm bunlara ek olarak Wi-Fi 6E ile donatılması planlanan gözlük güçlü bir bağlantı hizmeti verecek. Gelecek 10 yıl içerisinde gözlük satışları iPhone satışlarının yerini alabilir. Peki sizce Apple tarafından geliştirilen bu gözlük modelleri istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.