WhatsApp’dan bir dönemin sonunu getiren yeni özellik!

WhatsApp, sohbet yedekleri için uçtan uca şifreleme özelliği getirdi

WhatsApp kullanıcılarının oldukça yoğun olarak tercih ettiği WhatsApp Web’e herkesi mutlu edecek yeni bir özellik geliyor.

WhatsApp’dan bir dönemin sonunu getiren yeni özellik! Dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, kendini yenilemeye devam ediyor. Aslında bunu yapmasına çok şaşırmamak lazım çünkü başta Telegram olmak üzere, her geçen gün rakipleriyle arasındaki fark kapanıyor. Tabi bu durum, başka bir haberimizin konusu olsun. Biz şimdi WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğine odaklanalım.

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan servis edilen haberlere göre şirket, WhatsApp Web için “sticker” özelliği üzerinde çalışıyor. Aslında akıllı telefonlarımızda oldukça uzun bir süredir kullandığımız “sticker” desteği, masaüstü sürümlerde maalesef kullanılamıyor. Bu eksikliği gidermek isteyen kullanıcılar ise, bir süredir üçüncü parti uygulamalar sayesinde masaüstü WhatsApp’da sticker gönderebilmekteydiler. Ancak yeni güncelleme ile artık bir devir daha kapanmış olacak.

WhatsApp kullanıcılarına yeni bir özellik daha sunuyor

WhatsApp’dan bir dönemin sonunu getiren yeni özellik!

Paylaşılan haberlere göre yeni özellik sonrası artık kullanıcılar bilgisayarlarında var olan görseller de dahil olmak üzere, sınırsız bir sticker kaynağına sahip olabilecekler. Hepsi bu kadar da değil, dileyen kullanıcılar bu görseller üzerine yazı yazma, kırpma ya da arka fonlarını değiştirme gibi tercihlerle stickerlarını kişiselleştirebilecekler.

Ancak Amerikalı teknoloji devinin bu özelliği ne zaman servis edeceği, ya da bu güncellemenin bölgesel olarak mı yapılacağı yoksa tüm Dünya genelinde tek seferde mi servis edileceği konusunda bir bilgi yok. Bununla birlikte haberi paylaşan kaynaklara göre, bu yeni özelliği denemek için çok fazla beklememize gerek olmayacak.

Twitch dolgun maaş dağıtmaya devam ediyor: İşinizden istifa edebilirsiniz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir