Apple AR / VR gözlükleri için çalışmaları hızlandırdı

apple glass concept 1

Apple sanal gerçeklik üzerina olan çalışmalarına hız verdi. Aktarılan bilgilere göre Apple AR / VR tarafındaki ürünlerini kısa vadede tanıtmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Apple hayli uzun bir süredir sanal gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar Apple’ın geliştirme aşamasında bulunan sanal gerçeklik gözlüğüne ilişkin pek çok sızıntı ile karşılaştık. Fakat Apple bu konuda şimdiye kadar somut bir adım atmadı. En azından atılan somut adımlar dışarı sızdırılmadı.

Son söylentilere göre Apple sanal gerçeklik konusunda önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Hatta Cupertino merkezli şirketin AR / VR teknolojisini kombine olarak destekleyen yeni bir gözlük üzerinde çalıştığı ve bu gözlüğü 2022 yılında satışa sunacağı da iddia ediliyor.

Üzerinde iPhone 12 Pro modellerinde kullanılan LIDAR sensoru de yer alacak olan bu gözlüğün devrim yaratacağı söyleniyor.

Apple AR / VR gözlükleri için çalışmaları hızlandırdı

Bu gözlük haricinde Apple daha uygun bütçeli gündelik yaşamda kullanmaya elverişli sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde de çalışıyor. Lakin bu gözlük hakkında şimdilik sızdırılan çok bir bilgi yok.

Zaten senelerdir Apple’ın bu tarz bir gözlük üzerinde çalıştığı yazılıp çiziliyor. Fakat ortada somut birşeyin olduğunu henüz görmedik. Kısa vadede görüp, göremeyeceğimiz de soru işareti. Malum Apple söz konusu olduğunda ürün tanıtılana kadar bazı şeylerden emin olmak pek mümkün olmuyor.

Apple sanal gerçeklik gözlükleri ne zaman gelecek?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir