Ana sayfa Apple Apple, LG ve Valve aynı firmanın peşinde!

Apple, LG ve Valve aynı firmanın peşinde!

Sanal gerçeklik üzerine kurulu teknolojilerin son dönemde oldukça popüler olduğu inkar edilemez. Kendi içerisinde arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) olarak kategorize edilen bu yeni teknolojinin, geleceğe yön vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Apple gibi bazı firmalar yatırımlarını AR teknolojileri üzerine yaparken, HTC, Valve, LG ve Samsung gibi firmalar ise şansını VR tarafında denemek istiyor.

Apple, LG ve Valve karşı karşıya

Hali hazırda global pazarda sanal gerçeklik üzerine öyle önemli işler yapan bir firma bulunmuyor. Oculus ve HTC bu alanda önemli işlere imza atsalar da kendi projeleri haricinde diğer firmalarla işbirliğine pek sıcak bakmıyorlar.

Bu da yatırımcıları sivrilmekte olan bazı firmalara yoğunlaşmaya zorunlu kılıyor. İşte bu firmalardan birisi de eMagin isimli bir teknoloji şirketi. Genel itibari ile mikro ekranlar üzerine başarılı işler çıkartan eMagin 3 dev ismin kıskacına girmiş durumda.

Sızdırılan son bilgilere göre eMagin için Apple, LG ve Valve devreye girmiş durumda. Üç şirketin toplamda eMagin’e 10 milyon dolardan fazla yatırım yaptıkları belirtiliyor.

Apple, eMagin’i ilerleyen dönemde piyasaya çıkması beklenen AR gözlükleri için desteklerken, Valve ve LG ise bu şirketin teknolojilerini VR tarafında değerlendirmek istiyor.

Teknoloji ve yazılım sektörünün üç dev ismi tarafından kıskaca alınmış olan eMagin’in hisseleri önemli bir yükseliş içerisinde. Bakalım bu teknoloji devinin çalışmaları sonuç olarak hangi ismin işine yarayacak. Hep beraber göreceğiz.

Galaxy S9 ve S9+’ın resmi kılıfları sızdırıldı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler