Yüzüklerin Efendisi Dizisi Geri Dönüyor; 2. Sezondan İlk Fragman Yayınlandı

Yüzüklerin Efendisi dizisi

Amazon’un büyük bütçeli Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power, ekranlara geri dönüyor. 2. sezondan ilk fragman yayınlandı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl ekranlara gelen en dikkat çekici dizilerden biri de Amazon tarafından hazırlanan Yüzüklerin Efendisi dizisiydi. The Lord of the Rings: The Rings of Power, yani Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adını taşıyan dizi, gerek devasa bütçesi gerekse uyarlandığı eserin kalitesiyle büyük beklenti yaratmıştı. Nitekim bu beklenti Amazon için karşılık da verdi. Dizinin eylül ayında yayınlanan ilk bölümü, Amazon Prime Video tarihinde en çok izlenen bölüm oldu. İzleyiciler Güç Yüzükleri dizisine büyük ilgi göstermişti. Bu yüzden dizi büyük bir potansiyelle başladı. Ancak dizinin bu potansiyeli heba etmesi bir sezon bile sürmedi.

İlk sezonuyla ne eleştirmenleri ne de izleyicileri memnun edebilen Güç Yüzükleri, özellikle Yüzüklerin Efendisi hayranları için tam anlamıyla hayal kırıklığına dönüştü. Ancak buna rağmen geniş bir kitleye ulaşmış olması, 2. sezon onayını beraberinde getirdi. O günden beri hazırlık aşamasında olan 2. sezon, bu yaz izleyici ile buluşacak. İlk sezonun ağızlarda bıraktığı kötü tadı silip silemeyeceği merak konusu olan 2. sezon için bekleyiş sürerken, yeni sezondan ilk fragman yayınlandı.

rings of power

Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinde anlatılan olayların asırlarca öncesinde, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçen The Lord of the Rings: The Rings of Power, Karanlık Lord Sauron’un güç kazanmaya başladığı ilk dönemde geçiyor. Elfleri ve insanları kandırarak Güç Yüzüklerini yaptıran Sauron, Orta Dünya’da yaşayan tüm halkları tehdit eden ölümcül bir güç haline geliyor. Tüm zamanların en pahalı dizisi olan The Lord of the Rings: The Rings of Power’da Galadriel ve Elrond gibi tanıdık karakterlerin genç halleri de yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin 29 Ağustos’ta başlayacak 2. sezonundan yayınlanan ilk fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni ChatGPT Tanıtıldı; Bilim-Kurgu Filmlerine Bir Adım Daha Yaklaştık