Yine bir Çiftlik Bank vakası yaşandı!


Çiftlik Bank ile ilgili ortaya çıkan devasa dolandırıcığın üzerinden çok geçmeden yeni bir Çiftlik Bank vakası ortaya çıktı. Anadolu Farm olarak bilinen şirketin para aldığı kişi sayısı dudak uçuklatacak cinsten.

Türkiye’nini gündemine “Tosuncuk” lakabıyla yerleşen ve uzun bir süre de gündemden düşmeyen Çiftlik Bank sahibi kısa bir zaman önce yurt dışına kaçtı. Ancak onun bıraktığı yerden devam eden bazı şirketler, polisin yakın denetimi altındaydı.

Çiftlik Bank vakası ağır faturalandırıldı

Online bir oyun sistemi üzerinden para yatırılan ve bu paralar karşılığında gerçek bir çiftliğe sahip olunacağını iddia eden Çiftlik Bank sisteminin benzerini Anadolu Farm yürütüyordu. Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan şirket, büyük bir operasyon yedi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan; İsa Karademir’in örgüt lideri, 4 zanlının da yönetici olarak yer aldığı iddianamede toplam 41 şüpheli bulunuyor. Anadolu Farm yöneticisi hakkında istenen 560 ile 3 bin 900 yıl hapis cezası, adeta dudak uçuklatacak cinsten.

Diğer şahıslarda çok büyük hapis cezalarıyla karşı karşıya kaldı. Çiftlik Bank vakasının üzerinden henüz çok geçmemişken, 3 bin 172 kişi Anadolu Farm’a para yatırmış olarak görünüyor. Bu kişiler her ne kadar şikayetçi olasa bile, savcılık onlar adına da suç duyurusunda bulundu. Sizce de Çiftlik Bank olayının üzerinden çok geçmeden böyle bir hadisenin yaşanması, büyük bir sorunun habercisi değil mi?

Online oyun için ağ çözümleri


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin