Çiftlik Bank mağdurlarına kötü haber!

Çiftlik Bank

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlik Bank raporunu bugün açıkladı. Bakanlığın açıklamalarına göre, Çiftlik Bank ödemelerinin yapılması maalesef ki imkansız!

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılıkların biri olan Çiftlik Bank olayında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Ponzi benzeri olan ve sisteme girenlerin parasını toplayıp, kar vadeden bu sistem, geçtiğimiz aylarda çökmüş ve binlerce kişi parasını kaptırmıştı. Mağdurlar, paralarını geri almak için bugüne kadar ümitliydi. Ancak bugün Gümrük ve Ticaret Bakanlığı konuyla ilgili raporunu yayınlaması ile ümitler suya düştü.

Çiftlik Bank ödemelerini yapmak imkansız!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan rapora göre; sistem 132 bin 222 kişi katılmış. Papara, Gpay ve Epin gibi ödeme araçları üzerinden, sisteme bu zamana kadar 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira para yatırılmış.

Toplanan 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira paradan, 687 milyon 838 bin 955 lira katılımcılara geri ödenmiş. 128 milyon 490 bin 850 liranın ise şirketlere sermaye olarak kullandırıldığı raporda yer alıyor.

Microsoft, Github’ı satın alıyor!

Ancak geriye kalan 322 milyon 642 bin 770 liranın nerede olduğu ve nasıl kullanıldığı bilinmiyor.

Raporda; 2 milyar 971 milyon 905 bin 11 liranın kar olarak dağıtılması gerektiği de yer alıyor. Ancak bu karın ödenmesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı‘na göre imkansız. Yani Çiftlik Bank mağdurlarına kar ödemesi yapılmayacak.

Çiftlik Bank

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı henüz sisteme parasını kaptırıp, ana parasını almak isteyenler için henüz bir açıklama yapmadı. Umarız, karı geçtik sistemden dolayı mağdur olanlar ana parasını geri alabilir.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin