Yeni Silent Hill oyunu bu hafta tanıtılacak

Silent Hill

Uzun süredir beklenen yeni Silent Hill sonunda resmiyet kazanıyor. Konami, yeni oyununu bu hafta düzenlediği etkinlikte tanıtacak.

Özellikle 2000’lerin başlarında en popüler oyun serilerinden biri olan Silent Hill serisi, korku türünün oyun dünyasındaki en önemli temsilcileri arasında gösteriliyor. Ancak Resident Evil gibi benzer seriler giderek büyüyerek yoluna devam ederken, Silent Hill serisi daha arka planda kaldı ve son yılları biraz sönük geçirdi. Hatırlarsanız serinin son kayda değer oyunları 2012 yılında çıkmıştı.

O günden beri zaman zaman seriye yeni bir oyun daha ekleneceği yönünde söylentiler çıksa da bu söylentilerin hiçbiri gerçeğe dönüşmedi. Ancak geçtiğimiz ay gelen bilgiler, yeni Silent Hill oyunu için nihayet somut adımlar atılmaya başlandığını ortaya çıkardı.

silent hill

Geçtiğimiz ay, Güney Kore’de oyunların yaş sınırını belirleyen kurum olan GRAC’ın veri tabanında ortaya çıkan bu yeni oyun, nihayet resmi olarak da duyuruluyor. Konami, çarşamba günü bir etkinlik düzenleyerek serinin geleceği hakkında önemli bir duyuruda bulunacağını açıkladı. Bu duyurunun tam olarak ne olacağı hakkında net bir detay verilmese de, kısa süre önce GRAC’ta karşımıza çıkan yeni oyunun resmi olarak duyurulmasına ve kısaca tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GRAC’ta yer alan bilgilerde oyundan Silent Hill: The Short Message adıyla söz ediliyordu. The Short Message hakkında şimdilik adı dışında bir şey bilinmiyor. Oyunun hangi platforma geleceği ya da ne zaman çıkacağı gibi sorular şimdilik cevapsız kalmış durumda. Ancak çarşamba günü gerçekleşecek etkinlikte bu soruların büyük bölümünün cevap bulması bekleniyor.

Spotify’a yüksek kaliteli Platinium paketi geliyor