Yeni Nexus Telefonu HTC Çıkaracak

Yeni Nexus Telefonu HTC Çıkaracak

Google’ın Nexus akıllı telefon serisinden çıkacak olan yeni Nexus telefonun HTC tarafından piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

İnternet devi Google‘ın Nexus serisi akıllı telefonlarını bugüne kadar sırasıyla HTC, Samsung ve LG olmak üzere üç farklı telefon üreticisi piyasaya sürdü. Son iki Nexus telefonun Güney Koreli telefon üreticisi LG tarafından piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, yeni Nexus telefonunu farklı bir firma tarafından çıkarılması bekleniyordu. Ancak bu yeni firmanın hangisi olacağı hakkında bir açıklama yapılmamıştı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Google‘ın yeni Nexus 6 telefonunu çıkarması için bir kez daha LG’yi tercih edeceği bir dönem konuşulmuş olsa da, son aylarda konuyla ilgili çıkan haberlerde HTC‘nin adı ön plana çıkıyordu. İlk Nexus telefonun piyasaya sürülmesinden sorumlu olan Tayvanlı telefon üreticisi HTC, yeni Nexus için de tercih edilmiş gibi görünüyor. HTC cephesinden internete sızan yeni bir raporda görülen ve şimdilik Molly kod adıyla anılan cihazın, Nexus 5‘in halefi olması bekleniyor.

MediaTek İşlemcileri Amazon da Kullanacak