Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei Yapımı Nexus 5 Hakkında İlk Detaylar

Huawei Yapımı Nexus 5 Hakkında İlk Detaylar

Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonunun Nexus 5 adını taşıyacağı ve telefonun Çinli teknoloji devi Huawei tarafından üretileceği gün yüzüne çıktı.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Nexus 6 için yakın zamana kadar kendi bünyesinde yer alan Motorola’yla birlikte çalışan Amerikalı internet devi Google, akıllı telefon pazarındaki ürünlerini bir kez daha yenilemeye hazırlanıyor. Google yeni amiral gemisi akıllı telefonunun üretimi için hangi akıllı telefon üreticisiyle çalışacağını henüz açıklamamış olsa da, bir süre önce ortaya çıkan söylentiler firmanın yeni telefonu için Çin’e yönelebileceğini ortaya çıkarmıştı.

Huawei_Nexus_5

Yeni Nexus akıllı telefon hakkında şu ana kadar bilinenler oldukça kısıtlı olsa da, Çin basınında son günlerde ortaya çıkan haberler bu durumu değiştirdi. Yeni telefonun üretim aşamasına yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler, yeni telefonun Nexus 5 adını taşıyacağını ve Çinli telefon üreticisi Huawei tarafından üretileceğini ortaya çıkardı.

Huawei tarafından üretilecek olan Nexus 5’in 1440 x 2560 çözünürlükte 5.7 inç OLED dokunmatik ekrana sahip olacağı ve Hi-Silicon Kirin kullanan diğer Huawei telefonların aksine Snapdragon 810 yonga setini kullanacağı söyleniyor. Yeni Nexus 5’te Snapdragon 810’un yenilenmiş halinin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Google’ın yeni bir cihaz için LG Electronics‘le birlikte çalıştığı ve firmanın yeni telefonunu Huawei’nin ürettiği göz önüne alındığında LG’nin de yeni Nexus tabletin üretiminden sorumlu olacağı iddia ediliyor.

Titanfall 2 Ne Zaman Oyunseverlerle Buluşacak?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler