Rapor: Yeni iPad’ler ince çerçevelere sahip olacak

123 1

iPhone 15’ler hakkında çok fazla dedikodu çıktı. Bunlardan biri de Pro modellerinin ince çerçeveyle geleceği hakkındaydı. Apple’a yakınlığıyla bilinen Mark Gurman, şirketin iPad’lerde de çerçeve kalınlığını azaltmak istediğini ileri sürdü. İşte detaylar…

Mark Gurman haftalık Power On bültenini yayınladı ve Apple’ın planları hakkında bazı detayları ortaya çıkardı. Gurman, Apple’ın iPhone 15 Pro’larda çerçeve kalınlığını 1.5 mm’ye düşürmek için (Mevcut iPhone’larda 2.2 mm) LIPO kullandığını söylüyor. LIPO, düşük enjeksiyonlu basınçlı kalıplama anlamına geliyor. Şirket aynı üretim sürecini yeni nesil iPad‘lerde kullanarak çerçeveyi inceltmeyi planlıyor.

iPhone 15 Pro’lar için söylenen doğruysa, yeni iPhone Pro’lar piyasada bulunan tüm akıllı telefonlar arasında en ince çerçeveye sahip olacak. Apple’ın bu durumu tabletlerde de sürdürmek istemesi şaşırtıcı olmaz.

ipad

Gurman, şirketin LIPO’yu ilk olarak Apple Watch Series 7’de kullandığını, bu şekilde saatin çerçevesini inceltip, ekran boyutunu da artırdığını ifade etti. LIPO üretim sürecinin kullanılması yine geleneksel sıradan devam edecek görünüyor. Geleneksel sıra derken bu durumu biraz daha açalım. OLED ekran ilk olarak Apple Watch’ta kullanıldı sonra iPhone’da kullanılmaya başlandı. Yeni iPad Pro’larda OLED panelin olacağı söyleniyor. LIPO ile ince çerçeve iddiaları OLED’le aynı sırada gidiyor. İlk olarak Apple Watch sonra iPhone ve şimdi de iPad dedikodusu.

Mark Gurman raporunda LIPO’nun hangi tablet modelinde kullanılacağını belirtmemiş. Fakat iPad Pro’la ilgili iddiaları işin içeriğine katarsak, 2024’te çıkması beklenen yeni nesil Pro tabletlerde ince çerçeveli ekran ihtimali var. Sonuçta bunlar birer iddia ve ihtimaller zinciri. Geçmiş dönemde Apple söylentilerin ve öngörü raporlarının tam tersi olan gelişmelere imza atmıştı.

Samsung Galaxy S24+ performans testinde görüldü