Subaru ve Panasonic batarya tedarikinde işbirliğine gidecek

Subaru

Subaru ve Panasonic Energy, Lityum iyon batarya tedarikinde orta ve uzun vadeli ortaklık kurmak için görüşmelere başlıyor

İki firma orta ve uzun vadeli ortaklık kurmak için görüşmelere başladı. Bu iş birliği ile, hızla genişleyen otomotiv pazarında bataryalı elektrikli araçlara yönelik lityum iyon batarya talebini karşılamak amaçlanıyor.

Subaru

Subaru ve Panasonic Energy; Panasonic Energy’nin tarafından tedarik edilecek yeni nesil silindirik lityum iyon otomotiv bataryalarının, 2025 yılından itibaren, Japonya Gunma’da inşa edilmesi planlanan otomotiv üreticisine ait bataryalı elektrikli araç tesisinde üretilecek araçlara monte edilmesi amacıyla görüşmeler gerçekleştirecek.

Otomotiv devi, karbon nötr bir toplumun gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla 2050’ye uzanan bir yol haritası belirleyerek markanın elektrifikasyonunu ve diğer girişimlerini hızlandırıyor. Bu ortaklığın kurulmasıyla otomotiv ve batarya endüstrilerinin gelişimine katkıda bulunacak.

Panasonic Energy, pazarda uzun yıllara dayanan başarılı bir geçmişe sahip olan yüksek kaliteli, yüksek performanslı silindirik lityum-iyon bataryalarını Subaru markası için tedarik ederek karbon nötr hedefine ulaşmak için  birlikte çalışacak.

En fazla yatırım yapılan teknoloji alanlar robotik ve otomasyon


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir