Yeni Alien filmi şekillenmeye başladı

Yeni Alien filmi

Fede Alvarez’in yöneteceği duyurulan yeni Alien filmi şekillenmeye başladı. 2023’ün ilk yarısında çekimlerine başlanacak filmin başrol oyuncusu belli oldu.

Korku ve bilim-kurgu türlerini harmanlayan ve her iki türün de en önemli temsilcileri arasında yer alan Alien serisi, bugün eğlence dünyasının en önemli franchise’larından birine dönüşmüş durumda. Bir yandan Alien: Isolation gibi oyunlarıyla karşımıza çıkan bu seri, bir yandan da yeni bir diziyle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ancak elbette seri film tarafından da uzak durmuyor.

Hatırlarsanız yaklaşık iki yıl önce yeni bir Alien filmi duyurulmuş, serinin başındaki isim olan Ridley Scott’ın bu kez yönetmen değil yapımcı olarak geri döneceği açıklanmıştı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Fede Alvarez’in oturacağı duyurulmuştu. Daha önce Don’t Breathe ve Evil Dead yeniden çevrimi gibi korku filmlerine imza atan Alvarez’in yönetmen olarak seçilmesiyle daha çok serinin korku tarafına ağırlık vereceğini düşündüren bu yeni film şekillenmeye başladı.

cailee spaeny

20th Century Fox, yeni Alien filminin başrolü için genç oyuncu Cailee Spaeny’i seçti. Spaeny, özellikle Devs dizisindeki performansıyla izleyenlerin dikkatini çekmişti. Dizinin hikayesi şimdilik sır gibi saklandığı için Cailee Spaeny’nin karakteri hakkında da herhangi bir detay paylaşılmadı.

Fede Alvarez’in yöneteceği bu yeni film, Prometheus ile başlayıp Alien: Covenant ile devam eden yeni hikayeyi ya da ana serinin hikayesini devam ettirmeyecek. Bunun yerine bu evrende geçen yepyeni bir hikaye anlatacak.

Öte yandan bu yeni filmin sinemalarda gösterime girmesi planlanmıyor. Film bunun yerine doğrudan Hulu platformu üzerinden yayınlanacak. Hatırlarsanız kısa süre önce çıkan yeni Predator filmi Prey de aynı şekilde yayınlanmıştı. ABD’de Hulu platformunda yayınlanan Prey, Türkiye’de ise Disney+’a gelmişti. Yine aynı yayın stratejisini görebiliriz.

Lucid elektrikli SUV’u Gravity’yi tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir