Ana SayfaGenelXiaomi 12 ülkede lider konumunda

Xiaomi 12 ülkede lider konumunda

Xiaomi üst düzey yöneticisi Lu Weibing, markanın bu yılın ilk çeyreğinde dünya çapında 12 farklı ülkede akıllı telefon pazarına liderlik etmeyi başardığını açıkladı. Haberler bugün erken saatlerde (18 Mayıs 2021) Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo’da paylaşıldı.

Markanın Başkanı Lu Weibing’in bir Weibo gönderisine göre, akıllı telefon üreticisi, 2021 yılının ilk çeyreğinde 12 ülkede 1 numara olmayı başardı. Üst düzey yönetici, Çinli teknoloji devinin başarısını sergileyen bir resim posteri bile paylaştı. Bu postere bakıldığında 12 farklı ülkenin bayrakları görülebiliyor. Buna İspanya, Rusya, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Litvanya, Malezya, Hindistan, Nepal, Myanmar ve Kolombiya.

nhn

 

Ayrıca şirket, Avrupa akıllı telefon pazarında ilk kez ikinci üst sekmeye yükselen konumu ile Avrupa’daki pazar payında büyüme kaydetti. Marka, iki ardışık çeyrekte doğu Avrupa pazarına liderlik ederken, Batı Avrupa pazarındaki en büyük üçüncü OEM olmaya devam etti. Yine de, üst üste beşinci çeyrekte İspanya’da lider olmayı başardı.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, MIUI 12.5 güncellemesi alıyor

Xiaomi’nin kendi ülkesi dışındaki büyümesi, şirketin hem yerel hem de uluslararası pazarlarda çaba göstermesini sağlayan iki ayaklı çabasına bağlanabilir. 2020’de sevkiyatları engelleyen viral salgına rağmen, şirket yine de genel olarak büyük başarı elde etti. Xiaomi akıllı telefon harici hemen hemen her teknolojik ürünlerde iddialı bir konumda olduğunu söyleyelim. Büyüme rakamlarına da bakıldığında Samsung ve Apple kadar güçlü bir konuma gelebileceği söyleniyor.

 

Realme GT için Android 12 Beta geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting