Xiaomi akıllı saat pazarında rakip tanımıyor!

xiaomi band 7

Muhtemelen en çok akıllı saat satan markanın Apple olduğunu düşünüyorsunuzdur. Lakin işin içerisine akıllı bileklikleri de dahil ettiğimiz zaman Xiaomi en yakın rakibine bile büyük farklı atıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi akıllı saat pazarında rakip tanımıyor! Amerikalı teknoloji devi Apple, yarış içerisinde olduğu pek çok sektörde kafaya oynamasıyla bilinen bir marka. Akıllı telefon, tablet ya da saat farkı olmaksızın, bütün pazarların en çok satılan ürünlerini geliştirmeye kendini adayan teknoloji devi, şu ana kadar bu stratejisinde gayet başarılı olmuş gibi görünüyor.

Apple yeni onarım programı

Ünlü araştırma şirketi Counterpoint tarafından yapılan pazar araştırmaları sonuçlarına göre Apple, 2022 yılının genelinde de dünyanın en çok satılan akıllı saat markası olmayı başardı. Yayınlanan rapora göre Apple 2022 yılının ilk yarısındaki pazar payı olan %30,6’lık dilimi koruyamasa da, yine de 2022 yılının ikinci yarısında ulaştığı %29,3’lük pay ile hala ilk sırada bulunuyor. Fakat burada önemli bir unsur var. O da akıllı bilekliklerin listeye dahil edilmemesi. Zira akıllı bileklikleri de hesaba kattığımızda Xiaomi yüzde 43’lük pay ile büyük bir fark atıyor.

Apple, Apple Watch Series 6 resmi programından çıkardı

Xiaomi akıllı saat pazarında rakip tanımıyor!

Üstelik Apple’ın ardından gelen Samsung’un pazar payının yalnızca %9,2 seviyesinde kalması, Apple’ın liderliğinin daha uzun yıllar süreceğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Apple’ın lider olduğu Samsung’un ise ikincilik sırasında bulunduğu akıllı saat pazarının üçüncü ismi ise Çinli teknoloji şirketi Huawei. Yapılan araştırmalara göre Huawei’nin bu sektördeki pazar payı %6,8 dolaylarında.

Apple Watch ve Fitness+ için "Yürüyüş Zamanı" özelliği geldi

Bununla birlikte Apple’ın pazar payının gerilemesinin arkasında yatan en önemli nedenin, yakın zamanda çıkacak olan Apple Watch Series 8 nedeniyle, mevcut model olan Apple Watch Series 7’nin tanıtımlarının azaltılması gösteriliyor.

LG UltraGear OLED oyun monitörünü ve Ultrafine Display Ergo AI’ı piyasaya sürdü