Apple Watch akıllı saat pazarında yine lider!

Apple Watch

Akıllı saat pazarında lider yine Apple Watch ile Apple oldu. Peki listenin ikinci sırasında kim var? Samsung diğer firmaları geçebildi mi?

Akıllı saat pazarına Apple Watch ile giriş yapan Cupertinolu teknoloji devi, uzun zamandır pazardaki liderliğini sürdürüyordu. Çinli rakipleri ucuz akıllı saatleriyle bile Apple’a kafa tutamamıştı. Saat satışında Rolex’i bile geçen Apple, açık ara dünyanın en iyi akıllı saat üreticisi unvanını elinde bulunduruyor.

2019’un ikinci çeyreğine ilişkin akıllı saat satışları da bu durumu bir kez daha kanıtladı. Cupertinolu firma 2019’un ikinci çeyreğinde 5.7 milyon adet saat satmayı başardı. En yakın rakibi Samsung ise 2.0 milyon akıllı saat satabildi.

2018’in ikinci çeyreğinde 3.8 milyon saat satan Apple’ı 0.9 milyon ile Samsung takip ediyordu. Her iki firmanın da satışları ikiye katladığını söyleyebiliriz. Fitbit ise bu yıl kan kaybetti. Geçen yıl 1.3 milyon saat satan Fitbit, bu yıl 1.2 milyon saat satabilidi. Diğer akıllı saatlerin satışlarının toplamı ise 3.4 milyon olarak açıklandı.

iPhone XI ile iPhone XS arasında ne farklar olacak?

Akıllı saat pazarının yüzde 46.4 gibi ciddi bir bölümünü oluşturan Apple’ı yüzde 27.9 ile diğer akıllı saatler takip ediyor. Samsung ise pazar payını yüzde 10.5’ten yüzde 15.9’a yükseltmiş durumda. Bu pay Samsung’un yeni akıllı saatleri ile yüzde 19 seviyelerine kadar çıkacaktır.

Apple Watch