Android Wear Yavaş Bir Başlangıç Yaptı

Android Wear İçin Google Maps Yayınlandı

Google’ın giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirdiği Android Wear, yayınlandığı ilk yılda geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaramadı.

Son yıllarda hızla yükselen akıllı saat pazarı aralarında Apple, Samsung, LG Electronics ve Motorola’nın da yer aldığı birçok teknoloji devini cezbetmeyi başarmış olsa da, hala genel kullanıcı kitlesine kendisini kabul ettirebilmiş değil. Akıllı saat pazarının tüm yatırımlara rağmen henüz istenilen noktaya gelememiş olması, bu alana büyük umutlar bağlayan firmaları da hüsrana uğrattı.

Google'dan Android Wear Geliştiricilerine Çağrı

Giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirdiği Android Wear işletim sistemiyle akıllı saat pazarına sağlam bir giriş yapan Amerikalı internet devi Google da akıllı saat pazarında istediği başarıyı yakalayamayan bu firmaların başında geliyor.

Pazar araştırma şirketi Canalys tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Android Wear işletim sistemini kullanan ve ilk örnekleri geçtiğimiz yılın ilk aylarında piyasya sürülen akıllı saatlerin bugüne kadar sadece 720.000 satabildiğini gösterdi.

2014 yılı içerisinde 4.6 milyon giyilebilir cihazın satıldığını açıklayan Canalys, bunlardan 720.000’inin Google’ın işletim sistemini kullandığını ve Android Wear kullanan cihazlardan en çok satanın Motorola tarafından üretilen Moto 360 olduğunu belirtti.

Android Wear kullanan Moto 360 ve LG G Watch gibi akıllı saatlerin sönük kaldığı 2014 yılında akıllı saat pazarını domine eden firmalar ise Samsung, Pebble ve Xiaomi oldu.

Sadece Çin’de 1 milyon satmayı başaran Mi Band sayesinde giyilebilir cihazlar alanına sağlam bir giriş yapan Xiaomi, önümüzcdeki dönemde de akıllı saat pazarında adını duyurmaya devam edecek gibi görünüyor.

Apple Sızıntıların Önüne Geçmeye Çalışıyor