Xiaomi ABD’de açılan dava ile ilgili açıklama yaptı

Xiaomi, ABD yasağına karşı mahkemeye başvurdu!

Xiaomi ABD hükümetine karşı Amerika’da açılan dava ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Bu duyuru, Xiaomi Corporation (“Şirket” ve bağlı kuruluşları ile birlikte “Grup”) tarafından
gönüllü olarak yapılmıştır.

Şirketin 15 Ocak 2021 tarihli açıklamasına atıfta bulunulmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından 14 Ocak 2021’de (Doğu Standart Saati) yayınlanan, şirketin 1999 mali yılı için Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nın (“NDAA”) 1237 numaralı kısmına istinaden nitelikli tüzel kişiler listesine eklenmesine yönelik yayınlanan basın bülteniyle ilgili olarak, Şirket, 15 Ocak 2021 tarihinde, Şirketin ve hissedarlarının menfaatlerini korumak için uygun önlemler alacağını açıklamıştır.

Xiaomi katlanabilir telefon fotoğrafları sızdırıldı

Xiaomi ABD’de açılan dava ile ilgili açıklama yaptı

Şirket, 29 Ocak 2021 tarihinde (Doğu Standart Saati) ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı aleyhine dava açmış bulunmaktadır. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı tarafından NDAA kapsamında Şirketin bir “Komünist Çin Askeri Şirketi” olarak listeye dahil edilmesi kararının (“Karar”) gerçekle örtüşmediğine ve Şirketi hukuki süreçlerden yoksun bıraktığına inanmaktadır. Şirket açılan davada, dünya genelindeki kullanıcıların, iş ortaklarının, çalışanların ve Şirket hissedarlarının menfaatlerini korumak amacıyla mahkemeden kararın hukuka aykırı olduğunun kabul edilmesini ve bu nedenle kararın iptal edilmesini talep etti.

Şirket, uygun olduğu takdirde ek açıklamalar aracılığıyla Şirket hissedarlarını ve potansiyel
yatırımcıları, davayla ilgili diğer önemli gelişmelerden haberdar edecektir.
Hissedarların ve potansiyel yatırımcıların, Şirket menkul kıymetleriyle işlem yaparken
dikkatli olmaları tavsiye edilir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir