Ana sayfa Genel Windows 7 tam ekran bildirimler yakında kullanıcılara gönderilecek

Windows 7 tam ekran bildirimler yakında kullanıcılara gönderilecek

Dünyanın en büyük işletim sistemi şirketlerinden olan Microsoft, Windows 7 tam ekran bildirimler göndermeye hazırlanıyor. Kuruluş uzun bir süredir birçok kişinin Windows 10 işletim sistemine geçmesi için yoğun bir baskı yapıyordu. İşte Windows 7 ile ilgili haberimizin detayları.

2009 yılında Windows 7’yi piyasaya süren Microsoft, 10 yıl sonra bu işletim sistemini tamamen devre dışı bırakmaya hazırlanıyor. Uzun bir süredir Windows 7 işletim sistemini bırakmaları gerektiğini ifade eden Microsoft, yeni yöntemler deniyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020 yılından itibaren Windows 7 desteğini tamamen bitireceğini ifade etmişti.

Windows 7 tam ekran bildirimler yakında gelecek

Microsoft ne kadar çok uğraşırsa uğraşsın Windows 7 kullanıcılarının önemli bir bölümü yeni işletim sistemine geçmeyi istemiyor. Bu nedenle şirketin işi pek kolay değil. 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren son güncelleme gerçekleştirilmiş olacak.

Şirket tarafından yapılacak son güncellemeden sonra Windows 7 ile ilgili başka hiçbir güncelleme olmayacak. Bu durum bazı güvenlik açıklarına neden olacak gibi görünüyor. Windows 10 işletim sistemine geçilmesi konusunda ısrarcı olan Microsoft kullanıcılara ekranı kaplayan bildirimler gönderecek. Bu bildirimlerde Windows 10 işletim sistemine geçmeleri istenecek.

Microsoft, kullanıcıları için ikinci bir yol daha sunuyor. İsteyenler Windows 7 professional için güncelleme almaya 2023 yılına kadar devam edebilir. ESU isimli hizmet kapsamında tüketicilere, bir süre daha güncelleme alma imkanı sunulacak. Öncelikle bunun sadece 3 yıl geçerli olduğunu unutmayın. Peki sizce Microsoft tarafından devam ettirilen Windows 7 politikaları doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Windows 7’nin pazar payı giderek azalıyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Redmi Note 8 Pro vs Oppo A9 2020 Hangisi daha iyi?

İki Çinli telefon üreticisinin popüler telefonlarını karşılaştırdık. Redmi Note 8 Pro vs Oppo A9 2020 bakalım hangi telefon daha iyi? Redmi Note 8 Pro'ya baktığımızda,...

Son Haberler