Ana SayfaAppleApple WWDC 2021 iOS 15 tanıtımı: Bakın hangi özellikler geldi (Video)

Apple WWDC 2021 iOS 15 tanıtımı: Bakın hangi özellikler geldi (Video)

Apple WWDC 2021 iOS 15 tanıtımı yapıldı. Ortaya çıkan bazı özellikler kullanıcıları memnun edecek türden. Hadi gelin iOS 15 özelliklerine birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple şirketi yeni işletim sistemini tanıtıyor. Yeni özelliklere bakıldığında bizi birçok detay karşılıyor. Neredeyse aylardır iOS 15 için büyük merak oluştu. Şimdi ise genel özelliklerine bakıldığında daha çok fotoğraflar üzerinde durduklarını görüyoruz.

Gelen yeni özellikler içerisinde en çok dikkat çekenlerinden birisi de Memory Mixes oldu. Bu özellik ile birlikte anılar video haline getirilebiliyor. Ayrıca güçlü işlemci bu anıların hemen izlenme imkanını sunuyor. Tüm bunlara ek olarak yaptığınız videolar için Apple Music parçaları tercih edebilirsiniz.

Apple WWDC 2021 iOS 15 özellikleri

Bu yeni işletim sistemi ile birlikte bildirimler özelliği yeniden şekillendi. Bildirim özeti olarak bilinen bir özellik kullanıcılara sunulacak. Bu özellik sayesinde öncelikli bildirimler bir araya toplanarak kullanıcılara sunulacak. Yapay zeka sistemleri ile birlikte sadece görmek istediğiniz bildirimler ekranda bulunacak.

Apple WWDC 2021 iOS 15

Ayrıca iOS 15 platformunda Live Text (Canlı Metin) özelliği yer alacak. Bu özellik ile birlikte optik karakter tanıma teknolojisi geliyor. Bu teknoloji sayesinde fotoğraflarda yer alan metinleri olduğu gibi mesajlara aktarabileceksiniz.

Apple, MacBook 14 ve 16 için yeni bir mini LED tedarikçisi buldu

Yeni işletim sisteminde son olarak iMessage özelliği ön plana çıktı. Apple, kullanıcıların Android cihazlar ya da Windows üzerinden FaceTime kullanabilmesi için web’de FaceTime özelliği başlattıklarını söyledi. Böylece FaceTime özelliği aynı zamanda yeni bir Zoom olacak. Hemen aşağıda yer alan video üzerinden canlı yayını izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting