Ana sayfa Genel Giphy sesli GIF yayınlayacak

Giphy sesli GIF yayınlayacak

Dev GIF arşivi ile tanınan Giphy sesli GIF görselleri yaratmak için düğmeye bastı. Bundan sonra sosyal medyadan birbirimize gönderdiğimiz GIF’lerin sesleri de olacak. 

Giphy GIF’leri seslendirmek için büyük medya kuruluşlarıyla anlaşmalar yapacak ve bu kurumların elindeki görsel materyal için ses seçeneği getirecek.

Giphy sesli GIF bankasına dönüşecek

WhatsApp, Facebook, Instagram, Twitter, Google gibi dev sosyal medya ve internet şirketleri Giphy’nin GIFlerini otomatik olarak oynatıyor. Hatta uygulama içinden Giphy platformunda arama seçeneği sunuyor. Tüm bu destek sayesinde GIF’ler artık tüm dünyada çok yaygın kullanılan, günlük hayatın parçasına dönüşmüş durumdalar.

Giphy, artık GIF’lerin ses de kazanması gerektiğini düşünüyor. Çoğu kullanıcı bunun iyi bir fikir olmadığını ve sesler nedeniyle oluşabilcek gürültü kirliliğinin GIF’lerin masumiyetini bozacağını dile getiriyor.

İlk aşamada Universal Pictures, Geffen Records ve BBC America ile ortaklık yapacak olan Giphy, bu kurumlara telifli içeriklerin GIF formatındaki görsellere ses ekleyecek. Bu GIF klipleri maksimum 30 saniye boyutunda olacak. Giphy yine de sesli kliplerin 15 saniyeden uzun olmamasını tavsiye ediyor.

Öte yandan GIF alanındaki başarı büyük oranda kullanıcıların üreteceği içeriklere bağlı. Giphy’nin TV kanallarıyla ortak olarak üreteceği GIF’lerin, sosyal medyada oğlan şekilde oluşup ünlü olan GIF’ler ile aynı başarayı yakalayamayacağı da düşünülüyor.

Apple şirket sırları Çin’e kaçırılabilir

Yine de sesli GIF formatının kabul görmesi ve bu görselleri oluşturmak için pratik araçların ortaya çıkmasıyla, sesli GIF görsellerinin sayısının hızla artacağı tahmin ediliyor.

giphy sesli

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler