Ana SayfaWindowsWindows 10 1903 ile Bluetooth hoparlörler çalışmaz oldu!

Windows 10 1903 ile Bluetooth hoparlörler çalışmaz oldu!

Windows 10 1903 güncellemesi ile Windows’te Bluetooth hoparlörler çalışmaz hale geldi. Peki, bu sorun geçici de olsa nasıl çözülüyor? İşte detaylar.

Windows 10 için yayınladığı güncellemeler ile dönem dönem düzgün çalışan sistemi bozan Microsoft, bugün yeni bir soruna imza attı. Windows 10 1903 güncellemesi ile Windows’ta bir anda Bluetooth hoparlörler çalışmaz hale geldi. Sorunu kabul eden Microsoft, bu sorun için bir güncelleme yayınlayacağını söylüyor. Peki, bu sorun geçici olarak nasıl çözülür?

18362.267 yapı numaralı Windows 10 sürümünde yaşana sorun 3 farklı şekilde meydana geliyor. İlk rastlanan sorun Bluetooth hoparlörün hiç bağlanmaması, ikinci sorun bağlantı sorası ses kalitesinin çok kötü olması son sorun ise Bluetooth hoparlör bağlanmasına rağmen dahili hoparlörlerden de ses gelmesi.

iOS 12.4.1 güncellemesi yayınlandı!

Bu sorunlardan geçici olarak kurtulmak için; Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırın. DAha sonra komut satırına sfc /scannow​ yazın ve Enter tuşuna basın. Bu işlem gerçekleştirilirken PC’de işlem yapmayın ve açıkta olan uygulamalarınız varsa kapatın. Tarama işleminden sonra PC yeniden başlatılacak.

Bozuk dosyaları tarayan ve düzelten Windows, bu işlem sorası Bluetooth hoparlörleri bağlama sorunundan kurtuluyor. Ancak bazen bilgisayarı kapatıp açtığınızda sorun yeniden ortaya çıkıyor. Bu durumda yine aynı işlemleri yapmanız gerekiyor.

Windows 10 1903

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting