WhatsApp yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor

WhatsApp mesajlarda takvim

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi denildiğinde akla gelen ilk isim olan WhatsApp, kendini geliştirmeye devam ediyor.

WhatsApp yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte bulduğu uygun ortamı çok iyi değerlendiren WhatsApp, şu an da dünyanın açık ara en çok tercih edilen internet tabanlı anlık iletişim servisi olma özelliğini taşıyor.

WhatsApp dünya genelinde çöktü!

Çin’de hizmet veren WeChat’i hesaba katmazsak en büyük rakibi olan Telegram’dan kat ve kat fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp, bu yönünü koruyabilmek için irili ufaklı pek çok güncelleme servis etmeye devam ediyor. Amerikalı teknoloji devinin son hamlesi ise grup kullanıcılarını hedefliyor.

WhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

WhatsApp yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor

Son güncellemeyle birlikte katılımcı sayısının 512’den 1024’e çıkarıldığı Amerikalı sosyal medya platformu, bu kadar kalabalık gruplarda ciddi bir karmaşanın yaşanmasını istemiyor. Bu konuya ilişkin ne yapabileceğini düşünen şirketin aklına ise oldukça pratik bir çözüm gelmiş. Şu an ki mevcut sürümü kullananların iyi bildikleri üzere, halihazırda gruba bir kişi dahil olduğunda ya da birisi gruptan ayrıldığında numarası soluk bir şekilde yazıyor ve o numaraya tıklayarak işlem yapmak mümkün olmuyor.

WhatsApp yeni özelliği, kendinize mesaj göndermeyi kolaylaştıracak

İşte yeni WhatsApp sürümüyle birlikte artık o numara tamamen erişilebilir olacak ve kullanıcılar o numaraya tıklayarak isterse rehbere ekleme, profiline bakma, ismini öğrenme gibi detaylara hakim olabilecek. Bu sayede de kalabalık gruplarda “bu kim” sorunu da “numarasını kaydetme” problemi de tarihe karışmış olacak. Diğer önemli yenilik ise, bugüne kadar pek çok defa dillendirildiği üzere artık gruplardaki mesajlaşmalarda kişilerin profil fotoğrafı da görüntülenecek. Bakalım bu iki yenilik, WhatsApp kullanıcılarından nasıl bir geri bildirim alacak.

Ubisoft FPS düşüşü yaşayan oyunseverleri uyardı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir