WhatsApp yeni bildirim özelliği büyük avantaj sağlayacak

Whatsapp sohbetleri iOS ve Android arasında nasıl aktarılır?

WhatsApp yeni bildirim özelliği ile birlikte kullanıcılar büyük bir avantaj yakalayacak. Artık bildirimler çok daha kapsamlı hale geliyor. Bu yönüyle uygulama beğeni kazanacak gibi görünüyor.

WhatsApp yeni bildirim özelliği her geçen gün daha fazla genişliyor. Bildiğiniz üzere uzun bir süredir WhatsApp platformunda bazı yenilikler yapılıyordu. Bu yeniliklerin önemli bir bölümü bildirimler ile ilgiliydi. Meta şirketi tarafından geliştirilen WhatsApp uygulaması iOS 15 için yeni bir beta sürümü test ediyor.

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda ilk olarak iOS 15 için bildirim çubuğu aracılığıyla gelen mesajlara gönderici profil fotoğrafının eklenmesi özelliği geldi. Hemen ardından whatsapp grup sohbetleri ile ilgili bir değişiklik gerçekleşti. Bundan sonra WhatsApp gruplarında sizden bahsedildiğinde bildirim gelecek.

WhatsApp yeni bildirim özelliği grup sohbetlerine kontrol sağlayacak

Yeni özellik ile birlikte WhatsApp gruplarında sizin hakkınızda neler söylendiği bildirim şeklinde gösterilecek. Ayrıca bu bahsetme ile ilgili ne tür cevaplar verildiği yine bildirim çubuğunda görülecek. WhatsApp burada iOS kullanıcıları için derli toplu bir bildirim penceresi sunuyor.

WhatsApp yeni bildirim özelliği

Yeni özellik ile birlikte iOS kullanıcıları artık bildirim çubuğuna daha fazla hakim olacak. Özellikle grup sohbetlerinde sizin hakkınızda neler söylendiği rahatlıkla görülemiyor. Şimdi ise bu yeni özellik grup sohbetlerine daha fazla hakim olmanızı sağlayacak. En azından WhatsApp şimdilik bunu denemeye çalışıyor.

WhatsApp profilinize kimin baktığını kontrol ederken başınızı derde sokmayın

WhatsApp yeni bildirim özelliği sadece beta sürüm için kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışındakiler bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Muhtemelen WhatsApp daha fazla uzatmadan bu özelliği tüm kullanıcılara yayacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.