Ana SayfaGenelWhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

WhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını gizlemelerine olanak tanıyan bir özellik geliştiriyor. İşte tüm detaylar.

Cumartesi günü, birisinin uygulamayı kullanırken kendilerini kimlerin görebileceğine karar vermesine olanak tanıyan yeni gizlilik ayarlarının bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Bu özellik, WhatsApp uygulamasının Son Görülme işlevine sunduğu son değişiklikleri tamamlayacak. Nisan ayındaki bir beta sürümünün ardından şirket, uygulamayı en son ne zaman kontrol ettiğinizi kimlerin görebileceği konusunda daha ayrıntılı bir kontrole izin veren “Diğer Kişilerim” ayarını ekleyen bir güncelleme yayınladı. WhatsApp’ın Son Görülme durumuyla ilgili sorun, okundu bilgilerini kapatmış olsanız bile, kişilere mesajlarını görüp görmediğinizi öğrenmenin bir yolunu vermesiydi.

WhatsApp yakında çevrimiçi durumunuzu gizlemenize izin verebilir

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüsüne göre, yeni çevrimiçi durum özelliği, Son Görülme durumunuzu görmek istemediğiniz kişileri kısıtlamanıza izin verecek. WhatsApp’ın bu kadar temel bir gizlilik özelliği üzerinde çalışmaya başlaması oldukça uzun sürdü. Zira artık internette gizlilik ve güvenlik son derece önemli konular. Bu sebeple sosyal medya platformlarında da kullanıcıların gizlilik hakkına sahip olması fazlasıyla önemli bir özellik olarak ön plana çıkıyor desek yanlış olmayacaktır. Bu kapsamda en popüler mesajlaşma uygulaması da online olmayı gizleme gibi önemli özellikler sunmaya başlayacak. Bu özellik gerçekten gelecek olursa kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğenileceğini tahmin etmek zor değil. Zira online olduğunu göstermek istemeyen çok fazla Whatsapp kullanıcısı mevcut.

Apple, iPhone 14 üretimini azaltmak zorunda kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting