Ana SayfaAkıllı TelefonApple, iPhone 14 üretimini azaltmak zorunda kaldı

Apple, iPhone 14 üretimini azaltmak zorunda kaldı

Apple, üretim aşamasında yaşadığı tedarik sorunları nedeniyle iPhone 14 siparişini yüzde 10 azaltmak zorunda kaldı.

Amerikalı teknoloji devi Apple, eylül ayında yeni iPhone modellerini satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar çeşitli sızıntılarla gündemimize gelen yeni iPhone’un dört farklı versiyonla raflardaki yerini alması bekleniyor. Standart iPhone 14’ün yanı sıra 14 Pro, 14 Max ve 14 Max Pro da kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Analistler tarafından paylaşılan veriler, iPhone 14’e olan ilginin iPhone 13’e olan ilgiden büyük olduğunu gösteriyor. Ancak görünen o ki tüm çabalarına rağmen tedarik sorunlarından kaçamayan Apple, bu talebi karşılayamayacak. En azından ilk başta.

iPhone 14 hayal kırıklığı

DigiTimes’ın haberine göre Apple, yeni iPhone için verdiği siparişleri yüzde 10 azaltmak zorunda kaldı. Yeni telefonlarını satışa sunduğu gibi dünya genelinde 90 milyon cihazı satışa sunmayı planlayan şirket, bu sayıyı 81 milyona indirmek zorunda kaldı. Apple’ın çıkışta kullanıcılara sunacağı iPhone sayısını yüzde 10 azaltmak zorunda kalmasının sebebi ise hala devam eden tedarik sorunları.

Bildiğiniz gibi pandemi sebebiyle tüm dünyada bir stok sıkıntısı yaşanıyor. Çin’de kısa süre öncesine kadar hala bazı bölgelerde karantina önlemlerinin yürürlükte olması, üretim tesislerinin kapanmasına, haliyle üretimin aksamına sebep oldu. Bu yüzden Apple gibi pek çok şirket ürünlerine parça bulmakta zorlanıyor. Apple eylül ayında çıkacak yeni telefonlarında stok sorunu yaşamamak aylardır sıkı bir çalışma yürütüyor ancak görünüşe bakılırsa şirketin bu çabasına rağmen üretim faaliyetleri hala istenen seviyeye çekilememiş.

M2’li yeni MacBook Air’in çıkış tarihi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting