Vegan beslenenlere müjde! Bitki bazlı covid-19 aşısı geliyor

Vegan beslenenlere müjde! Bitki bazlı covid-19 aşısı geliyor

Vegan beslenenleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Bitki bazlı korona virüs aşısı geliştirildi. Aşıyı geliştiren iki şirket, Kanadalı ilaç geliştiricisi Medicago’nun GlaxoSmithKline’ın güçlendiricisi tarafından geliştirilen bitki bazlı COVID-19 aşısının geç bir çalışmada virüsün Delta varyantına karşı %75.3 etkili olduğunu söyledi. İşte detaylar.

Vegan aşının üzerinde çalışmalar devam ediyor. Ancak yetkililer yeni vegan aşının Omicron hariç, koronavirüsün tüm varyantlarına karşı genel etkinlik oranının %71 olduğunu bildirdiler. Sonuçlar şimdiden bilim dünyasında iyi etkiler yaratmış durumda. Küresel COVID-19 salgını, Delta varyantının, yaklaşan Omicron’un ve takip etmesi muhtemel diğer varyantların mevcut baskınlığı ile yeni yönler göstermeye devam ediyor.” GSK Baş Küresel Sağlık Sorumlusu Thomas Breuer yaptığı açıklamada bu aşı ile elimizde bir silah daha olduğunu bildirdi.

Vegan beslenenlere müjde! Bitki bazlı covid-19 aşısı geliyor

Geçen hafta, bulaşıcı hastalık uzmanı Anthony Fauci, odak noktası Omicron olmasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki vakaların %99,9’unun Delta varyantından kaynaklandığını söyledi. “Delta, özellikle aşısız olanlarda ülke genelinde vakaları artırmaya devam ediyor.” Medicago, Health Canada’dan dünyanın ilk bitki bazlı COVID-19 aşısı için yakında düzenleyici onay isteyecek.

Nisan ayında Kanada sağlık düzenleyicisi, Medicago’nun en gelişmiş deneme düzeyine ulaşmak için evde yetiştirilen tek COVID-19 aşısının gerçek zamanlı inceleme başvurusunu kabul etti. Aşısının etkinliğini artırmak için GSK’nın adjuvanını kullanan Medicago, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Meksika, Arjantin ve Brezilya’da 18 yaş ve üzeri 24.000’den fazla katılımcıyla Mart ayında geç aşama çalışmasına başladı. Aşı, virüs benzeri parçacıklar olarak bilinen ve koronavirüsün yapısını taklit eden ancak ondan hiçbir genetik materyal içermeyen bir teknoloji kullanıyor.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Gaming Headset Lite oyuncu kulaklığı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir