Ana SayfaGenelUnutulan abonelikler kullanıcılara pahalıya mal oluyor

Unutulan abonelikler kullanıcılara pahalıya mal oluyor

Yapılan son araştırmaya göre kullanıcılar dijital platform aboneliklerine düşündüklerinden çok daha fazlasını ödüyor.

Netflix ile birlikte pek çok kişinin hayatına giren dijital platformlar, bugün artık eğlence dünyasının değişilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Netflix’in yanı sıra Disney+, Amazon Prime Video, HBO Max, Apple TV+, Hulu, Peacock, Paramount+ gibi dijital platformlar da dünya genelinde on milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Ancak bu dijital platformların sayısı arttıkça kullanıcılara olan maliyetleri de artıyor.

Kullanıcıların dijital platformlara ödedikleri aylık abonelik ücreti gitgide daha da artıyor. Üstelik bu platformlar Netflix ve Prime Video gibi film ve dizi platformlarından da ibaret değil. Aynı zamanda YouTube Premium ve Spotify gibi servisler de kullanıcının cebine yansıyor. Bunlara bir de Tivibu ve beIN gibi televizyon ve spor abonelikleri de eklenince aylık aboneliklere ödenen ücret arttıkça artıyor.

unutulan abonelikler

Sayıları her geçen gün artan bu abonelikler kullanıcılara düşündüklerinden daha pahalı mâl oluyor. Öyle ki yapılan son bir araştırmaya göre ABD kullanıcılar, pek kullanmadıkları, unutulan aboneliklere ayda ortalama 133 dolar ödüyor.

C+R Research adlı araştırma şirketi, bu araştırma kapsamında ABD’de yaşayan bin kişiye, dijital platform üyeliklerine aylık ne kadar ödediklerine sordu. Bu kişilerin cevabının ortalaması yaklaşık 86 dolar oldu. Gerçekte ödedikleri aylık ücret hesaplandığında ise ortaya çıkan rakam bunun neredeyse 2.5 katı oldu. Çünkü aylık ortalama 219 dolar ödüyorlardı. Bunun sebebi tüm bu platform kalabalığı için kullanıcıların bazı aboneliklerini artık unutmuş olmaları ama artık pek kullanmadıkları halde iptal etmemiş olmaları. Ya da yıllık abonelik aldıkları için farkında olmadan yenilenmiş olması.

NASA Ay’da GPS benzeri bir navigasyon sistemi kuruyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting