Ana SayfaGenelÜcretli mavi tik reformu Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde!

Ücretli mavi tik reformu Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde!

Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın mavi tiki ücretli hale getirmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündemindeydi.

Ücretli mavi tik reformu Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde! Teknoloji gündemini az çok takip edenlerin de bildiği üzere Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolar ödeyerek satın aldı. Twitter’ı satın almasından sonra Musk, ardı ardına reform sayılabilecek kararlar almaya başladı.

Twitter Elon Musk

Musk’ın kararlarından birisi de tanınmış hesapların fake hesaplarla ayırt edilmesini sağlayan mavi tik’in ücretli hale getirilerek dileyen herkese verilmesi oldu. Musk mavi tik için aylık 8 dolarlık bir ücret belirledi.

Elon Musk

Bu durum, zaman zaman Elon Musk ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündemindeydi. Erdoğan konu ile ilgili bazı söylemlerde bulundu.

Ücretli mavi tik reformu Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde!

Yaklaşık bir yıldır Elon Musk ile görüşemediklerini söyleyen Erdoğan, bu aralar Twitter’dan dolayı bir görüşme yapabileceklerini belirtti. Mavi tik için belirlenen 8 dolarlık ücret sorulduğunda ise Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı: “Belki biz farklı olabiliriz. Onunla bir diplomasi yürütebiliriz ”

Twitter Elon Musk

Muhtemelen Elon Musk Türkiye’ye özel bir fiyat politikası uygulayabilir. Zaten tüm küresel ölçekli firmalar Türkiye için farklı bir fiyat politikası uyguluyorlar. Örneğin yurt dışında 10 dolar olan bir müzik servisi ülkemizde 20 – 30 TL bandına çok daha avantajlı fiyatlara satılabiliyor. Benzer bir durum Twitter için de geçerli olur mu bunu zaman gösterecek.

Ekran altı kameralar beklenen ilgiyi görmedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting