Ana SayfaGenelUbisoft oyunları yeni nesilde böyle çalışacak

Ubisoft oyunları yeni nesilde böyle çalışacak

Yeni nesilde Ubisoft oyunları kaç FPS çalışacak diye merak ediyor musunuz? Ubisoft’un kendi oyunları için açıkladığı veriler haberimizde.

PlayStation 5 ve Xbox Series X için artık geri sayım başladı. Kasım ortasında satışa sunulacak olan 8.299 TL’lik bu konsollarda oyunların nasıl çalışacağı da netlik kazanmaya başladı. Ubisoft oyunları için yapılan resmi açıklama, yeni nesilin gücünü gözler önüne seriyor.

Ubisoft oyunları yeni nesilde nasıl çalışacak?

Ubisoft’tan gelen açıklamalara göre; Rainbow Six Siege PlayStation 5 ile Xbox Series X’te 4K çözünürlükte 120 FPS ve For Honor 4K 60FPS ve Xbox Series S’te 1080P çözünürlükte 60FPS çalışacak.

Xbox Series X Türkiye fiyatı PS5 karşısında dayanamadı!

Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising, Far Cry 6 ve Riders Republic ise PlayStation 5 ile Xbox Series X’te 4K çözünürlükte 60FPS olacak. Watch Dogs: Legion ise maalesef ki 4K çözünürlükte 30FPS çalışacak. Ancak Watch Dogs: Legion’da Ray Tracing özelliği desteklenecek. Diğer oyunlarda bu özellik yer almayacak.

Ayrıca Ubisoft’un tüm oyunları iyileştirilmiş yükleme sürelerine sahip olacak. Fransız firma mevcut nesilden yeni nesile ücretsiz olarak yükseltme sunacak.

Xbox Series X şeklinde buzdolabı yaptılar!

Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla ve Immortals Fenyx Rising PlayStation 5 ile gelen 3D ses özelliğini de destekleyecek. Immortals Fenyx Rising ise Xbox Series’te Dolby Atmos sesi destekleyecek.

Ubisoft oyunları

Yeni nesilin başında sunulacak olan bu teknik değerlerin oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Nesil oturdukça 1-2 yıl içerisinde daha iyi grafikli ve Ray Tracing destekli oyunları görmeye başlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU